Drużyna 5-lecia! (część 1)
W ramach rocznicowych podsumowań dziś zapraszamy na pierwszą odsłonę prezentacji męskiej drużyny 5-lecia. Kto przez ten okres miał największy wpływ na sportowe wyniki klubu i na zawsze zapisał się w jego historii?

Męska drużyna 5-lecia - MŁYN:
1 - Michał Markowski
"Bercik" niezagrożony dzierży tytuł najpotężniejszego zawodnika w dziejach RCC. 192 cm. wzrostu i 130 kg wagi połączone z dobrą koordynacją ruchową i mobilność wyniesioną z gry w piłkę ręczną przed rozpoczęciem przygody z rugby okazały się atutami nie do przecenienia. Wsparte boiskową agresją spowodowały, że był zawsze zawodnikiem bardzo groźnym i skutecznym w ofensywie i stałych fragmentach gry. Aktualnie studiuje i gra w rugby w Manchesterze.
2 - Patryk Weżgowiec
Talent Patryka wystrzelił dość niespodziewanie w 2011 roku, gdy na dobre zagościł w pierwszym składzie drużyny. Ledwie dwa lata od tego momentu bardzo trudno w ogóle wyobrazić sobie pierwszą linię młyna bez niego. Pod nieobecność Michała Krzypkowskiego stał się wyraźnym liderem formacji, dysponuje pewnym wrzutem do autu, a przy swojej posturze imponuje przygotowaniem siłowo - szybkościowym. Jest także wzorem pod względem pracy na treningach i zaangażowania, które w 2012 roku zaowocowały udziałem w konsultacjach młodzieżowej kadry Polski.
3 - Daniel Cechowicz
Pierwszą linię zamyka zawodnik, który sam przez długi czas grał na pozycji z nr 2. Tam także prezentował swoje największe atuty, czyli siłę i niezwykły hart ducha, które dla jego przeciwników nie raz okazywały się ?orzechem nie do zgryzienia?. Szybko rozwijającą się karierę w barwach RCC przerwała emigracja do Irlandii, po której Daniel kontynuował grę w rugby na zielonej wyspie.
4 - Daniel Królak
Wraz z towarzyszącym mu na łydce królikiem Bugsem, Daniel stał się jednym z symbolów RCC i najbardziej charakterystycznych członków drużyny. Jego chaotyczny styl wsparty niespotykaną nieustępliwością, parciem do przodu, wytrzymałością na upadki, szarże i ciosy stanowił atut drużyny w każdym meczu z jego udziałem. Aktualnie zawodnik ten mieszka w Norwegii gdzie kontynuuje z sukcesami grę w rugby (mistrzostwo i vice-mistrzostwo Norwegii w barwach ORK Oslo).
5 - Jakub Sterna
Niezwykle skuteczna postawa w formacji autowej już dawno stała się punktem rozpoznawalnym tego zawodnika. Wrażenie może robić także ofiarność i wola walki jaką prezentuje na boisku i kompletny brak onieśmielenia w rywalizacji z zawodnikami o zdecydowanie korzystniejszych warunkach fizycznych.
6 - Jakub Jakubczak
Zawodnik niezwykle uniwersalny, który wielokrotnie wykorzystywany był także na środku ataku i 2 linii młyna. Szybki, silny, zawsze gra twardo w kontakcie i nieprzyjemnie dla rywala, bez względu czy chodzi o ligowy pojedynek czy klubowy trening.
7 - Dawid Dróżdż
Dawid Dróżdż nie potrzebował wiele czasu by od rozpoczęcia przygody z rugby stać się ważnym ogniwem drużyny. Szybko ujawniły się jego naturalne niezwykle potężne predyspozycje siłowo-szybkościowe, które uczyniły z niego bardzo groźną broń w ofensywie, oraz jednocześnie szalonego wręcz obrońcę, który zawsze i wszędzie był w stanie wykonać niezwykle mocną szarżę.
8 - Michał Krzypkowski - kapitan
Nie ma mowy o drużynie 5-lecia bez tego zawodnika. Naturalny lider, który gotowy jest wziąć odpowiedzialność za wynik na swoje barki, a drużynę na boisku prowadzi własnym przykładem. Trudny do zatrzymania w ataku, skuteczny i pewny obrońca, uniwersalny w formacji autowej, ze świetnym przeglądem pola z pozycji wiązacza.
Rezerwowi: Fikus, Skowron, Darowicki, Alexander, Kembłowski
W kolejnych odcinkach zaprezentujemy ciąg dalszy męskiej drużyny oraz żeńską drużynę 5-lecia.
Macie swoją wersję drużyny 5-lecia? Piszcie w komentarzach!
RCC W SOCIAL MEDIA: