Drużyna 5-lecia! (część 1)

FNM / 2013-07-02

W ramach rocznicowych podsumowań dziś zapraszamy na pierwszą odsłonę prezentacji męskiej drużyny 5-lecia. Kto przez ten okres miał największy wpływ na sportowe wyniki klubu i na zawsze zapisał się w jego historii?

fot. K. Bolkowski

Męska drużyna 5-lecia - MŁYN:

1 - Michał Markowski

"Bercik" niezagrożony dzierży tytuł najpotężniejszego zawodnika w dziejach RCC. 192 cm. wzrostu i 130 kg wagi połączone z dobrą koordynacją ruchową i mobilność wyniesioną z gry w piłkę ręczną przed rozpoczęciem przygody z rugby okazały się atutami nie do przecenienia. Wsparte boiskową agresją spowodowały, że był zawsze zawodnikiem bardzo groźnym i skutecznym w ofensywie i stałych fragmentach gry. Aktualnie studiuje i gra w rugby w Manchesterze.

2 - Patryk Weżgowiec

Talent Patryka wystrzelił dość niespodziewanie w 2011 roku, gdy na dobre zagościł w pierwszym składzie drużyny. Ledwie dwa lata od tego momentu bardzo trudno w ogóle wyobrazić sobie pierwszą linię młyna bez niego. Pod nieobecność Michała Krzypkowskiego stał się wyraźnym liderem formacji, dysponuje pewnym wrzutem do autu, a przy swojej posturze imponuje przygotowaniem siłowo - szybkościowym. Jest także wzorem pod względem pracy na treningach i zaangażowania, które w 2012 roku zaowocowały udziałem w konsultacjach młodzieżowej kadry Polski.

3 - Daniel Cechowicz

Pierwszą linię zamyka zawodnik, który sam przez długi czas grał na pozycji z nr 2. Tam także prezentował swoje największe atuty, czyli siłę i niezwykły hart ducha, które dla jego przeciwników nie raz okazywały się ?orzechem nie do zgryzienia?. Szybko rozwijającą się karierę w barwach RCC przerwała emigracja do Irlandii, po której Daniel kontynuował grę w rugby na zielonej wyspie.

4 - Daniel Królak

Wraz z towarzyszącym mu na łydce królikiem Bugsem, Daniel stał się jednym z symbolów RCC i najbardziej charakterystycznych członków drużyny. Jego chaotyczny styl wsparty niespotykaną nieustępliwością, parciem do przodu, wytrzymałością na upadki, szarże i ciosy stanowił atut drużyny w każdym meczu z jego udziałem. Aktualnie zawodnik ten mieszka w Norwegii gdzie kontynuuje z sukcesami grę w rugby (mistrzostwo i vice-mistrzostwo Norwegii w barwach ORK Oslo).

5 - Jakub Sterna

Niezwykle skuteczna postawa w formacji autowej już dawno stała się punktem rozpoznawalnym tego zawodnika. Wrażenie może robić także ofiarność i wola walki jaką prezentuje na boisku i kompletny brak onieśmielenia w rywalizacji z zawodnikami o zdecydowanie korzystniejszych warunkach fizycznych.

6 - Jakub Jakubczak

Zawodnik niezwykle uniwersalny, który wielokrotnie wykorzystywany był także na środku ataku i 2 linii młyna. Szybki, silny, zawsze gra twardo w kontakcie i nieprzyjemnie dla rywala, bez względu czy chodzi o ligowy pojedynek czy klubowy trening.

7 - Dawid Dróżdż

Dawid Dróżdż nie potrzebował wiele czasu by od rozpoczęcia przygody z rugby stać się ważnym ogniwem drużyny. Szybko ujawniły się jego naturalne niezwykle potężne predyspozycje siłowo-szybkościowe, które uczyniły z niego bardzo groźną broń w ofensywie, oraz jednocześnie szalonego wręcz obrońcę, który zawsze i wszędzie był w stanie wykonać niezwykle mocną szarżę.

8 - Michał Krzypkowski - kapitan

Nie ma mowy o drużynie 5-lecia bez tego zawodnika. Naturalny lider, który gotowy jest wziąć odpowiedzialność za wynik na swoje barki, a drużynę na boisku prowadzi własnym przykładem. Trudny do zatrzymania w ataku, skuteczny i pewny obrońca, uniwersalny w formacji autowej, ze świetnym przeglądem pola z pozycji wiązacza.

Rezerwowi: Fikus, Skowron, Darowicki, Alexander, Kembłowski

W kolejnych odcinkach zaprezentujemy ciąg dalszy męskiej drużyny oraz żeńską drużynę 5-lecia.

Macie swoją wersję drużyny 5-lecia? Piszcie w komentarzach!

Kategorie: #1. drużyna

Zobacz też

Koniec krótkiego sezonu Pań

Ostatni sprawdzian naszych pań

Wystartował plebiscyt na zawodnika 5-lecia RCC!

Już niedługo...

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Przekaż 1,5% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1,5% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

Ferie z Jajem

Od 31 stycznia zapraszamy na "Ferie z jajem" - otwarte treningi dla chłopców i dziewczyn w Rugby Club Częstochowa połączone z naborem do Szkółki Rugby, odbywać się będą w hali sportowej przy VII LO im. Mikołaja Kopernika (ul. Nowowiejskiego 18) oraz w sali gimnastycznej Zespołu...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.