Koniec krótkiego sezonu Pań

OK / 2013-06-28

W finałowym turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w rugby 7, nasze panie uplasowały się na siódmym miejscu. Ponownie najlepszy bilans małych punktów, mimo porażek w fazie grupowej pozwolił rywalizować o miejsca 5-7. Ostatecznie nasze rugbistki zakończyły sezon na ósmym miejscu w końcowej klasyfikacji generalnej, a turniej w Warszawie na miejscu siódmym.

Turniej rozpoczął się spotkaniem z Mistrzyniami Polski zarówno ubiegłego jak i obecnego sezonu - Ladies Lechia Gdańsk. Mecz, choć zapowiadał się na najtrudniejszy tego dnia, w pierwszej połowie ukazał bardzo ambitną grę naszych dziewczyn w obronie. Rugbistki nie ułatwiały drogi po złoto gdańszczankom, pozwalając im przedrzeć się na nasze pole przyłożeń tylko dwa razy. Druga połowa należała już do przeciwniczek, które dzięki liczniejszemu składowi, a co za tym idzie wielu zmianom, przewyższały naszą drużynę pod względem wytrzymałości.

Kolejne spotkanie z Atomówkami BBRC Łódź w fazie grupowej również szło po naszej myśli, jedynie w pierwszej części. Wynik 0:0 w połowie meczu wskazywał na bardzo wyrównaną grę, która po pierwszym przyłożeniu przeciwniczek, ułożyła się pod ich dyktando. Mimo dwóch porażek, rugbistki uzyskały najlepszy bilans małych punktów, co pozwoliło na walkę o miejsca 5-7.

Układ turnieju spowodował, iż nasze dziewczyny musiały grać dwa mecze pod rząd. Pierwszy, ponownie z Atomówkami, ukazał totalny chaos w naszej linii obrony, co za każdym razem zostało wykorzystane. Honorowe punkty udało się zdobyć Sylwii Gołdzie w ostatnich minutach meczu. Drugie spotkanie z gospodyniami turnieju Syrenkami AZS AWF Warszawa do końca pozostało bardzo wyrównane, a przez większą część drugiej połowy wynik brzmiał 5:5, po tym jak swoje debiutanckie przyłożenie zaliczyła Magdalena Kmieć. Przyłożenie, które dało gospodyniom zawodów zwycięstwo padło w ostatniej akcji meczu.

Klasyfikacja III turnieju: 1.Ladies Lechia Gdańsk 12 pkt; 2.Black Roses Posnania Poznań 10; 3.Tygrysice Orkan Sochaczew 8; 4.Diablice Igloo Ruda Śląska 7; 5.Delia Atomówki Łódź 6; 6.AZS AWF Syrenki Warszawa 5; 7.RC Częstochowa 4; 8.Ladies Frogs Warszawa 3; 9.Błyskawice KS Rugby Wrocław 2.

1.Ladies Lechia Gdańsk 36 pkt (12+12+12)
2.Diablice Igloo Ruda Śląska 27 (10+10+7)
3.Tygrysice Orkan Sochaczew 24 (8+8+8)
4.Black Roses Posnania Poznań 19 (3+6+10)
5.AZS AWF Syrenki Warszawa 18 (6+7+5)
6.Delia Atomówki Łódź 17 (7+4+6)
7.Ladies Frogs Warszawa 11 (5+3+3)
8.RC Częstochowa 9 (5+4)
9.Błyskawice KS Rugby Wrocław 6 (2+2+2)
10.Czarne Pruszcz Gdański 4
11.Delia Atomówki Łódź II 2
12.Kocice TUR Chojnice 0

Zobacz też

Ostatni sprawdzian naszych pań

Sylwia Gołda jedzie na Mistrzostwa Europy!

Pozytywnie rozpoczęty sezon pań

Już niedługo...

Nie przegap

Udany Weekend z Rugby!

To był bardzo udany Weekend z Rugby w Częstochowie. Zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Kadeci wygrali swój sobotni turniej II ligi. Także młodzicy zwyciężyli w swojej kategorii w niedzielę, a mini żakom i żakom do złota zabrakło naprawdę niewiele i musieli...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.