Ostatni sprawdzian naszych pań

OK / 2013-06-21

Już w tę sobotę nasze rugbistki wezmą udział finałowym turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w rugby 7. Panie pojadą do Warszawy, aby zawalczyć o jak najlepszą pozycję w końcowej klasyfikacji na koniec sezonu.

fot. Agata Kołodziej

Nasze rugbistki otworzą cały turniej meczem z obecnymi Mistrzyniami Polski - Ladies Lechią Gdańsk. Spotkanie nie będzie łatwe, gdyż dziewczyny z Gdańska od początku sezonu utrzymują zwycięską passę, niemalże w każdym meczu pokonując drużyny do zera. Drugą ekipą, z którą panie zmierzą się w fazie grupowej są Delia Atomówki Łódź. W ostatnim turnieju w Rudzie Śląskiej nasze dziewczyny miały okazję grać z Łodziankami aż dwa razy. Pierwszy mecz zakończył się niewielką przegraną, jednak drugie spotkanie należało już do naszych rugbistek.

Start rozgrywek zaplanowany jest na godzinę 10:30, na boisku AZS AWF Warszawa.

Zobacz też

Sylwia Gołda jedzie na Mistrzostwa Europy!

Pozytywnie rozpoczęty sezon pań

Wystartował plebiscyt na zawodnika 5-lecia RCC!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

10 października 2021

dowiedz się więcej

Nie przegap

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2020/21

Z powodu pandemii mało brakło, a ten sezon byłby w pełni stracony. Na szczęście powrót uczniów do szkół w maju sprawił, że postanowiono również reaktywować rozgrywki szkolne i to na wszystkich poziomach - miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim. Poniżej ich krótkie podsumowanie.

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.