Rozpędzonej Alfy Bydgoszcz zatrzymać się nie udało

FNM / 2013-05-30

Zwycięzca rundy zasadniczej rozgrywek Alfa Bydgoszcz, pewnie pokonała w meczu pół-finałowym naszą drużynę, tylko przez moment dając nadzieję naszym zawodnikom na sprawienie niespodzianki.

fot. Jacek Przybylski

Mecz przebiegał pod pełne dyktando gospodarzy za wyjątkiem początkowego fragmentu, gdy po przyłożeniu Grzegorza Szkopiaka i podwyższeniu Jakuba Mitka nasza drużyna wyszła na prowadzenie 7:5. Dalszy ciąg meczu to jednak bardzo skuteczna gra ofensywna Alfy, która dysponując swoim najsilniejszym składem zdecydowanie przewyższała naszą drużynę pod względem siły i warunków fizycznych.

Były w tym meczu jednak także jasne punkty. Pod nieobecność Michała Krzypkowskiego udanie w roli wiązacza zadebiutował Jakub Sterna, a grający z konieczności w 2 linii młyna Tomasz Ociepa znów zaprezentował ofiarną postawę. Niemniej całość meczu obnażyła wiele braków wśród naszych zawodników, a awans gospodarzy nawet przez chwilę nie był zagrożony.

W ostatnim meczu tego sezonu nasi zawodnicy zmierzą się w meczu o 3 miejsce z AZS UZ Zielona Góra. Mecz zaplanowany jest na weekend 8/9.06.2013.

Alfa Bydgoszcz - Rugby Club Częstochowa 57:7
Punkty dla RCC: Szkopiak 5 (1P), Mitek 2 (1pd)

Zobacz też

Weekend pełen emocji

Pozytywnie rozpoczęty sezon pań

Horror na Koplanianej niestety bez happy endu

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

10 października 2021

dowiedz się więcej

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2020/21

Z powodu pandemii mało brakło, a ten sezon byłby w pełni stracony. Na szczęście powrót uczniów do szkół w maju sprawił, że postanowiono również reaktywować rozgrywki szkolne i to na wszystkich poziomach - miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim. Poniżej ich krótkie podsumowanie.

Podsumowanie sezonu 2020/21 w Szkółce Rugby RCC

Za nami kolejny dziwny sezon z koronawirusem w tle. Z powodu lockdownów nie udało nam się pojechać na kilka zaplanowanych turniejów w drugiej połowie jesieni i na początku wiosny. Mimo to trenowaliśmy przez cały sezon z wyjątkiem trzech tygodni z początku kwietnia, gdy było to...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.