Szkolna Liga Paryżanki rośnie w siłę

OK / 2013-05-13

W typowo rugbowej aurze odbyła się dziś kolejna edycja, popularnej już Szkolnej Ligi Paryżanki, czyli cyklu turniejów organizowanych przez Rugby Club Częstochowa, w których rywalizują zespoły z częstochowskich gimnazjów w bezkontaktowej odmianie rugby. W tej edycji w zmaganiach brało udział pięć drużyn, z których najlepszą okazał się jak dotąd bezkonkurencyjny zespół z Gimnazjum nr 16. Uczniowie tej szkoły zajmowali pierwsze miejsce we wszystkich dotychczasowych edycjach turnieju i dzisiaj ponownie nie dali sobie odebrać tytułu najlepszych.

Każda z drużyn rozegrała cztery mecze, systemem "każdy z każdym". Na tej podstawie zostały przyznane punkty. Z każdego zespołu został wybrany najlepszy gracz, a najczęściej punktującym zawodnikiem turnieju okazał się Jakub Kluźniak z gimnazjum nr 16 (cztery przyłożenia).

Kolejna edycja Szkolnej Ligi Paryżanki planowana jest już na czerwiec tego roku. Jeśli również Twoja szkoła jest zainteresowana udziałem w turnieju, skontaktuj się z trenerem grup młodzieżowych - Michałem Krzypkowskim ([email protected]) i pomóż nam promować rugby wśród młodzieży!

Klasyfikacja turnieju:


I miejsce - Gim nr 16

II miejsce - Gim nr 2

III miejsce - Gim nr 23

IV miejsce - Gim nr 3

V miejsce - Gim nr 21

Najlepsi zawodnicy :


Gim nr 16 - Marcin Nieszporski

Gim nr 2 - Bartek Dziadak

Gim nr 23 - Dawid Pala

Gim nr 3 - Krzysztof Gola

Gim nr 21 - Norbert Bednarek

Zobacz też

Porażka po meczu w którym RCC miało dwie twarze

Ligowa majówka w Bydgoszczy

Sylwia Gołda tym razem w Gdańsku

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Alfabet roku 2021

Mijający 2021 rok był dla naszego klubu udany. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie czytając poniższe podsumowanie.

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.