Porażka po meczu w którym RCC miało dwie twarze

FNM / 2013-05-03

Nie udało się naszym zawodnikom sprawić niespodzianki i zostać pierwszą drużyną, która w tym sezonie pokona Alfę Bydgoszcz na jej terenie. Po meczu, który miał dwa zupełnie różne oblicza w dwóch połowach, zwycięstwo 38:24 odnieśli gospodarze.

fot. Jacek Przybylski

Mecz z Alfą, rozgrywany ostatecznie na bocznej, bardzo suchej i twardej płycie, rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy. Mimo, że ich atuty były doskonale znane naszym zawodnikom, nie potrafili oni skutecznie przeciwstawić się niezwykle dynamicznym i mocnym wejściom w szczególności w wykonaniu centrów przeciwnika. Słaba obrona indywidualna i błędy w ustawieniu pozwoliły gospodarzom zdobyć 4 przyłożenia w 20 minut. Bezradność naszych zawodników była w tym okresie ewidentna. Promyk nadziei przyszedł chwilę później, gdy po kilku roszadach na pozycjach w naszej drużynie, udało się dotrzeć z piłką blisko pola punktowego przeciwnika, a po przewinieniu gości i krótko rozegranym karnym przyłożenie zdobył Michał Krzypkowski. Niestety gospodarzy nie wytrąciło to z rytmu i po dwóch kolejnych przyłożeniach zeszli na przerwę prowadząc 38:7.

Mimo niekorzystnego wyniku i słabej gry, druga połowa okazała się zupełnie innym widowiskiem. W poczynania naszych zawodników wrócił spokój i konsekwencja, czego najlepszym dowodem było zdecydowanie dłuższe utrzymywanie się w posiadaniu piłki. Kolejny dobry mecz rozegrał Jakub Sterna, którego wąskie wejścia przynosiły dużo korzyści. Ambitną i waleczną postawą wykazał się także Tomasz Ociepa, który z konieczności od 20 minuty występował w roli rwacza. Spokojna gra przyniosła kolejne przyłożenia dla naszej drużyny - Mateusz Nowak w swoim stylu dogonił własny głęboki kop, a Maciej Gnych wykończył akcję ataku przy skrzydle. W tym momencie naszej drużynie brakowało jednego przyłożenia do zdobycia punktu bonusowego. Szaleńcze ataki, trwające ostatnie 5 minut, przyniosły w końcu wyczekiwany efekt w postaci punktów Patryka Weżgowca, osładzając jednocześnie gorycz porażki naszym zawodnikom.

Trudno odpowiedzieć na pytanie jak możliwa jest sytuacja w której, licząc przyłożenia, nasza drużyna przegrywa pierwszą połowę 1:6, a w drugiej pokonuje rywala 3:0. Pierwszym wnioskiem jaki się nasuwa jest to, że zawodnikom przydałoby się lepsze przygotowanie mentalne, aby do gry wychodzić z pełną koncentracją i mobilizacją, szczególnie w meczach wyjazdowych.

O tym, z kim nasza drużyna zmierzy się w rundzie play-off zadecyduje dopiero ostatni pojedynek ligowy, w którym RCC podejmie na stadionie przy ul. Kopalnianej BBRC Łódź. Mecz ten zaplanowany jest na weekend 18/19.05, a jego dokładna data będzie znana w ciągu najbliższych dni.

Alfa Bydgoszcz - Rugby Club Częstochowa 38:24 (38:7)
Punkty dla RCC: Krzypkowski 9 (1P, 2pd), Nowak 5 (1P), Gnych 5 (1P), Weżgowiec 5 (1P)

Zobacz też

Ligowa majówka w Bydgoszczy

Sylwia Gołda tym razem w Gdańsku

Pomeczowe wypowiedzi

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Przekaż 1% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.