Szkolimy nauczycieli

OK / 2013-04-08

Już po raz kolejny nasz klub wraz z pomocą Samorządowego Ośrodka Doskonalenia przeprowadził szkolenie dla nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych. Spotkanie miało na celu poznanie zasad bezkontaktowej odmiany rugby - paryżanki, aby móc wprowadzać ją na zajęcia wychowania fizycznego.

Zajęcia odbyły się w szkole podstawowej nr 50 w Częstochowie, a koordynatorem akcji już po raz kolejny był pracownik SOD, a jednocześnie nauczyciel wychowania fizycznego - Maciej Hupa. Natomiast nasi rugbyści przygotowali pokaz, który składał się z nauki techniki podań oraz przykładowej gry we wspomnianą paryżankę. Każdy z uczestników brał czynny udział w ćwiczeniach. Nie zabrakło również części teoretycznej.

Szkolenia oprócz popularyzacji rugby w szkołach, mają także na celu przygotowanie nauczycieli do trenowania swoich drużyn, które później mogą zgłosić do organizowanej już z powodzeniem przez nasz klub Szkolnej Ligi Paryżanki.

Zobacz też

Zima nadal nie do pokonania

Parytety dotarły do rugby

Wesołych Świąt!

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Przekaż 1% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

Alfabet roku 2021

Mijający 2021 rok był dla naszego klubu udany. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie czytając poniższe podsumowanie.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.