Zima nadal nie do pokonania

OK / 2013-04-05

Niekorzystne warunki pogodowe krzyżują plany naszym rugbistom już od tamtego roku. Pod koniec października przez niespodziewane opady śniegu zawodnicy zmuszeni zostali do odwołania meczu z BBRC Łódź, kończącego ubiegły sezon.

fot. Jarek Respondek

Niestety nikt nie spodziewał się na tyle upartej zimy, uniemożliwiającej rozegranie tego meczu ponownie. 7 kwietnia miał się stać rugbową niedzielą na Kopalnianej, jednak zarząd Polskiego Związku Rugby ponownie zdecydował o odwołaniu zaległego ligowego meczu. Jak powszechnie wiadomo, pogoda rzadko kiedy jest przeszkodą dla rugbistów, jednak ujemna temperatura i śnieżne zaspy nie tylko nie pozwalają na sprawną grę, ale także tworzą idealne środowisko dla niechcianych kontuzji.

Przedłużająca się zima uniemożliwiła także rozegranie planowanego sparingu z Rudą Śląską. Brakuje także treningów na murawie, które w tamtym roku były już na porządku dziennym. W obliczu takich pogodowych niespodzianek, rugbiści i rugbistki zmuszeni są przedłużyć okres przygotowawczy i kontynuować treningi na sali oraz siłowni, z nadzieją wypatrując pierwszych oznak wiosny.

Zobacz też

Parytety dotarły do rugby

Wesołych Świąt!

Finał zimowej akcji naborowej

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Alfabet roku 2021

Mijający 2021 rok był dla naszego klubu udany. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie czytając poniższe podsumowanie.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.