Finał zimowej akcji naborowej

OK / 2013-03-18

16 marca, Nowa Hala Sportowa na Zawodziu, godzina 13 - to właśnie te fakty były najważniejsze dla wszystkich chętnych, którzy postanowili spróbować swoich sił w rugby. W sobotę w Rugby Clubie Częstochowa odbył się zimowy nabór, mający na celu pozyskać dużo nowych pasjonatów gry z jajowatą piłką.

Wszyscy uczestnicy, tradycyjnie już, otrzymali na wstępie pamiątkowe koszulki i tym symbolicznym akcentem rozpoczęliśmy wspólny trening. Po słowach wstępu trenera Mateusza Nowaka rozpoczęły się testy sprawnościowe. W kilku osobowych grupach potencjalni przyszli zawodnicy mogli sprawdzić swoje siły m.in. w rzucie piłką lekarską, sprincie czy skoku w dal.

Druga część spotkania pozwoliła uczestnikom zapoznać się z nietypową jajowatą piłką. Przećwiczono podstawowe podania, aby przejść do następnego najbardziej intrygującego elementu gry w rugby jakim jest szarża, a także sposoby obrony przed nią.

Przedstawione ćwiczenia dały wszystkim biorącym udział w naborze namiastkę tego co nasi rugbyści i rugbistki robią na co dzień na treningach. Wszystkich, którzy poczuli ducha rugby w minioną sobotę zapraszamy na pierwszy wspólny trening, we wtorek o godzinie 19 przy stadionie RKS Raków, ul. Limanowskiego.

Zobacz też

Alfabet RCC na piąte urodziny

Nadchodzi nowy sezon

Morsowanie nam nie obce

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Alfabet roku 2021

Mijający 2021 rok był dla naszego klubu udany. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie czytając poniższe podsumowanie.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.