Nadchodzi nowy sezon

OK / 2013-02-15

Podczas gdy wszyscy wypatrują końca zimy, z nadzieją na cieplejsze dni, rugbiści i rugbistki już zacierają ręce na wieść o nadchodzącym sezonie. Tym razem po raz pierwszy w historii użyjemy określenia "runda wiosenna" także w odniesieniu do kobiecego rugby.

Rok 2013 przyniósł nam zmianę w systemie żeńskich rozgrywek. Panie w pierwszej połowie roku wezmą udział aż w czterech turniejach, które wyłonią Mistrzynie Polski. Na wzór rozgrywek męskich kolejny nowy sezon rozpocznie się na jesień. Wstępnie chęć organizacji turniejów wyraziły Wrocław, Chojnice, Ruda Śląska oraz Warszawa. Zaskoczeniem jest rekordowa liczba zgłoszonych drużyn - jedenaście. Zawodniczki, które zadebiutują w tym roku w grze na pełnym kontakcie to Tur Chojnice, Błyskawice KS Rugby Wrocław oraz KS Posnania Black Roses Posnania.

U panów wszystko pozostanie bez zmian. Drugoligowe zmagania rozpoczną się na początku kwietnia. Będzie to zaległy mecz przeciwko drużynie BBRC Łódź, odwołany w ubiegłym roku ze względu na wyjątkowo niesprzyjające warunki pogodowe, jakimi były opady śniegu na końcu października. Przeciwnikami naszych rugbistów będzie podobnie jak w zeszłym sezonie wspomniane BBRC Łódź, Alfa Bydgoszcz oraz AZS UZ Zielona Góra. Na początku czerwca rozegrane zostaną finały które ustalą ostateczną kolejność w tabeli.

Zanim wszystkie rozgrywki ruszą pełną parą, przed zawodnikami naszego klubu pozostaje jeszcze końcówka zimowego okresu przygotowawczego, a także planowany w marcu nabór, który będzie dobrą szansą na wzmocnienie naszych szeregów.

Zobacz też

Morsowanie nam nie obce

W tym roku RCC obchodzi piąte urodziny

Rugbiści grają razem z WOŚP

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.