Morsowanie nam nie obce

OK / 2013-01-30

W miniony niedzielny poranek nasi rugbiści, a także po raz pierwszy jedna z rugbistek postanowili zaczerpnąć zimowej kąpieli i stać się "morsami".

fot. Agnieszka Żołędziewska

Udział w akcji organizowanej przez członków częstochowskiego WOPR-u udał się dzięki Michałowi Krzypkowskiemu - trenerowi dzieci i młodzieży oraz naszemu zawodnikowi, który jest również ratownikiem wodnym. Po rozgrzewce składającej się z biegu po zamarzniętym częstochowskim "Bałtyku" i nacieraniu się śniegiem nadszedł czas na zanurzenie się w wodzie, która osiągała temperaturę nie wiele wyższą od zera. W tym celu został wydrążony przerębel, w którym każdy po kolei mógł zaczerpnąć tej nietypowej kąpieli.

"Taka kąpiel jest niesamowitą przygodą i może trudno w to uwierzyć, ale gdy się tego spróbuje nie da się bez tego żyć. To była mój czwarty raz i już czekam na kolejny. Jako ratownik dodam, że na lodzie trzeba być bardzo ostrożnym. Nasza akcja należy do jednej z najbezpieczniejszych, gdyż towarzyszy nam wielu ratowników, z czego część jest przeszkolona w ratownictwie lodowym. Jak co roku przed kąpielą mogliśmy oglądać krótkie manewry i przypomnieć sobie techniki ratowania ludzi, gdy załamie się pod nimi lód." podsumował akcję Michał Krzypkowski.

Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia materiału TV Orion

Zobacz też

W tym roku RCC obchodzi piąte urodziny

Rugbiści grają razem z WOŚP

Seniorzy wznawiają treningi

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Przekaż 1% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.