W tym roku RCC obchodzi piąte urodziny

NM / 2013-01-24

Choć na pierwszy rzut oka ciężko w to uwierzyć, w tym roku Rugby Club Częstochowa będzie obchodzić pięciolecie swojego istnienia. Rzucony osiem lat temu luźny pomysł by "pograć w rugby", doprowadził do oficjalnej rejestracji klubu w 2008 roku, od której w lutym tego roku minie dokładnie pięć lat. Oficjalne obchody tej rocznicy planowane są na początku lipca.

- Można powiedzieć, że ten czas minął jak "z bicza strzelił" - mówi prezes RCC, a także jeden z założycieli klubu Mateusz Nowak. - Jeśli jednak zastanowić się trochę dłużej, to w ciągu tych pięciu lat wydarzyło się tak wiele, że spokojnie można by obdzielić i drugie tyle. W tym czasie przecież dorobiliśmy się kilku sekcji, wywalczyliśmy dla klubu boisko czy co jeszcze ważniejsze, dochowaliśmy się pierwszych kadrowiczów, a inni nasi wychowankowie grali lub grają w różnych klubach w Polsce.

Działacze Rugby Clubu Częstochowa mają ambitne plany jeśli chodzi o obchody pięciolecia. Głównym wydarzeniem będzie turniej, w którym uczestniczyć ma drużyna... z Anglii. - Przylot Anglików i ich udział w tym turnieju mamy zapięty na 99%. Oprócz nich zaprosimy do udziału dwie polskie ekipy, a przy ich wyborze kierować będziemy się tym, jak wielką rolę odegrały one w dotychczasowej historii RCC - tłumaczy prezes. W dniu turnieju planowana jest uroczysta gala, na której wręczone zostaną podziękowania i specjalne odznaki dla osób w jakiś sposób związanych z RCC, które przyczyniły się do narodzin rugby w Częstochowie lub dołożyły cegiełkę do rozwoju klubu. Obchody trwać mają przez cały weekend, a w ich trakcie zaprezentują się wszystkie klubowe sekcje.

Zobacz też

Rugbiści grają razem z WOŚP

Seniorzy wznawiają treningi

Spotkanie wigilijne z podsumowaniem sezonu

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Przekaż 1% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.