Rugbiści grają razem z WOŚP

OK / 2013-01-15

Swoją cegiełkę w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dołożyli również nasi rugbiści i rugbistki. W minioną niedzielę wzięli udział w I Częstochowskim Biegu Policz się z cukrzycą, organizowanym przez częstochowski sztab Orkiestry.

Mimo mroźnej pogody, punktualnie stawiliśmy się pod namiotem organizatorów, aby otrzymać numerek startowy. Trasa mierzyła łącznie 2,5 km. Po wspólnej rozgrzewce uczestnicy (a była ich ok. setka) ruszyli do biegu wzdłuż III alei NMP, przez Park 3 maja, Pasaż biskupa Stefana Bareły, Park Staszica i ponownie wzdłuż III alei NMP, gdzie znajdowała się meta. Dużym utrudnieniem był zalegający śnieg, zwłaszcza w biegu pod górkę.

Całość odbyła się w bardzo przyjemnej atmosferze z nutą zdrowej rywalizacji. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy medal. Dodatkowy trening z czerwonymi serduszkami na bluzach zawsze na tak!

Zobacz też

Seniorzy wznawiają treningi

Spotkanie wigilijne z podsumowaniem sezonu

Kolejne powołanie dla Sylwii Gołdy

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Alfabet roku 2021

Mijający 2021 rok był dla naszego klubu udany. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie czytając poniższe podsumowanie.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.