Rugbistki z całej Polski już w tę sobotę w Częstochowie!

OK / 2012-09-20

Wielkimi krokami zbliża się turniej Mistrzostw Polski Seniorek w Rugby o puchar firmy President Electronics Poland. Już w najbliższą sobotę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego będzie można zobaczyć najlepsze rugbistki z całej Polski!

Turniej rozpocznie się już o godzinie 11. Na początku zostaną rozegrane mecze grupowe, które rozstrzygną jakie drużyny znajdą się w finałach i zawalczą o miejsca na podium. Spotkania najlepszych będzie można obserwować od godziny 14.30. Między meczami seniorek, będzie można zobaczyć zmagania młodszych i mniej doświadczonych zawodniczek w popularnej już "paryżance", czyli bezkontaktowej odmianie rugby.

Sponsorem tytularnym turnieju została firma President Electronics Poland. Pozostali sponsorzy i partnerzy to miasto Częstochowa, sklep z telefonami oski-kom.pl, kantor wymiany walut Omega, drukarnia Aqua, Adrenalina Fight Częstochowa, klub Mohito, firma Coneco, Romont oraz Hemszop. Patronat medialny objęły telewizje Czewa.tv oraz TV Orion, gazeta Dziennik Zachodni oraz portale rugbypolska.pl, naszemiasto.pl, wczestochowie.pl, sport.czest.pl.

Drużyny zostały już podzielone na dwie grupy przez komisarz rozgrywek Monikę Baniewicz. Jedynie zawodniczki Czarne Pruszcz Gdański oraz z klubu RC Haka Syrenki Warszawa zostaną przydzielone na podstawie losowania podczas odprawy w dniu turnieju. Jest to spowodowane tym, że jest to ich pierwszy turniej w tym sezonie.

Grupa A

Ladies Lechia Gdańsk

Delia Atomówki Łódź

Ladies Frogs Warszawa

Grupa B

Tygrysice Orkan Sochaczew

Diablice Ruda Śląska

Rugby Club Częstochowa

Do przydziału:

Czarne Pruszcz Gdański

RC Haka Syrenki Warszawa

Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w RUGBY o puchar firmy President Electronics Poland

Miejski Stadion Lekkoatletyczny

Ul. Dąbrowskiego 58/64, Częstochowa

Start godz. 11:00

Finały 14:30

Zobacz też

Na dwa dni przed Mistrzostwami, czyli co...

Wywiady pomeczowe : BBRC Łódź - Rugby Club...

Zwycięstwo Łodzian na początek sezonu

Już niedługo...

Nie przegap

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w Polsce!

W niedzielę 18.06.2023 r na stadionie KS Budowlani Łódź odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Nasi mini żacy zajęli na nim 11. miejsce (na 12 zespołów), natomiast żacy 9. miejsce (na 10 zespołów). Po uwzględnieniu tych wyników w klasyfikacji generalnej...

Nadchodzą obchody XV-lecia RCC!

W tym roku mija 15 lat odkąd z inspiracji Mateusza Nowaka grupa młodych ludzi postanowiła założyć w Częstochowie pierwszy klub rugby.

Udany President TDiM w Częstochowie

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się "President Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby". Wzięło w nim udział 5 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.