Zwycięstwo Łodzian na początek sezonu

OK / 2012-09-16

Porażką zakończyło się pierwsze ligowe spotkanie naszych rugbistów. Gospodarze, drużyna BBRC Łódź, zwyciężyli 41:14.

fot. Dawid Bożek

Pierwsze minuty meczu nasi rugbiści rozpoczęli zdecydowanym atakiem, jednak prosty błąd w obronie sprawił, iż pierwsze przyłożenie padło łupem gospodarzy. Po tym mecz stał się bardziej wyrównany. Obie drużyny wymieniały się posiadaniem piłki, jednak to łodzianie byli skuteczniejsi w przekuwaniu jej na zdobycze punktowe. Z naszej strony zawodziła głównie obrona, dlatego wynik meczu ostatecznie był tak wysoki - komentował na gorąco Michał Krzypkowski. Należy jednak pamiętać, że nasi zawodnicy wystąpili w osłabionym składzie. Zabrakło kontuzjowanego Patryka Weżgowca, co znacznie osłabiło naszą drużynę w stałych fragmentach gry - piłkę w młynie oraz wrzuty do autów przejęli zawodnicy, którzy nie robią tego na co dzień. W składzie zabrakło również Radosława Rokosza, grającego trenera Mateusza Nowaka, a także Kamila Skowrona, Dawida Dróżdża, Tomasza Wachelki, Marcina Kolasy i Mateusza Borala.

W pierwszej połowie przyłożenie dla naszej drużyny zdobył Karol Balsam, do którego piłka doszła po kilku fazach gry w pobliżu pola punktowego rywali. Bardzo dobrze grający jesienią Karol z pomocą dwóch zawodników z drużyny, przedarł się na pole przyłożeń. U Łodzian było jednak widać duże doświadczenie wyniesione z I-ligowych boisk, przez co nie trzeba było czekać na szybki rewanż z ich strony. Na przerwę gospodarze schodzili przy prowadzeniu 27:7. Druga połowa miała podobny przebieg, a drugie pięć punktów na koncie RCC pojawiło się za sprawą Michała Krzypkowskiego, który po szybkim karnym na dziesiątym metrze, mocno "wbił się" w linię obrony przeciwnika. Oba podwyższenia skutecznie wyegzekwował dla RCC Jakub Mitek.

Mimo słabego wyniku trudno wskazać konkretny element gry który zawiódł wśród częstochowian. Na pewno widoczny był brak wymienionych zawodników i brak wartościowych zmienników. Udany debiut na 2-ligowych boiskach zaliczył natomiast Paweł Burgiel, który pokazał swój potencjał, debiutując w starciu z niełatwym przeciwnikiem. Bardzo pewnie zaprezentowali się łącznicy młyna i ataku - Mitek i Gnych. Szansą na rewanż z BBRC Łódź będzie planowany na 28 października mecz, podczas którego nasz klub będzie gospodarzem na stadionie przy ulicy Kopalnianej.

W drugim mecz kolejki zmierzyli się zawodnicy Alfy Bydgoszcz i AZS UZ Zielona Góra. Spotkanie zakończyło się wyjazdowym zwycięstwem bydgoszczan 36:30.

Rugby Club Częstochowa - BBRC Łódź 41:14
Punkty dla RCC : Balsam 5 (1P), Krzypkowski 5 (1P), Mitek 4 (2 pd)

Zobacz też

2 liga wraca do gry

Dobra lekcja, marny wynik

W poniedziałek konferencja prasowa przed M.P....

Już niedługo...

XV-lecie RCC

30.06-1.07

dowiedz się więcej

Nie przegap

4. miejsce na turnieju Pucharu Polski Rugby7

W sobotę 18 czerwca w Gnieźnie odbył się finałowy turnieju o Puchar Polski Rugby7. Wzięło w nim udział 8 najlepszych drużyn Polskiej Ligi Rugby7: Tytan Gniezno, Rugby Wrocław, RK Unisław, Rugby Biesal, Kaskada Szczecin, PG Ogniwo Sopot, RC Częstochowa oraz Ciechan Ciechanów. Po...

Kolejne święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę na Miejski Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 8 klubów, które wystawiły w sumie 20 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik (u14). W sumie na...

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.