2 liga wraca do gry

FNM / 2012-09-14

W najbliższy weekend do ligowej rywalizacji wracają nasi zawodnicy. Nowy sezon rozpoczną meczem wyjazdowym z byłym pierwszoligowcem - BBRC Łódź.

fot. Tomasz Nowak

Łodzianie wracają do 2 ligi po roku gry na zapleczu ekstraligi. W starciach z wyżej notowanymi rywalami nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, jednak na 2-ligowym froncie wydają się być jednym z faworytów, a zdobyte w ostatnim sezonie doświadczenie powinno teraz procentować.

Jeśli chodzi o naszą drużynę, głównym problemem na tą chwilę są urazy. Jesienne występy szybko zakończył Radosław Rokosz (zerwane więzadło barkowo-obojczykowe), a mniejsze problemy ze zdrowiem wciąż mają Weżgowiec, Balsam i Szlęg. Co więcej, inauguracja ligowa przebiegnie bez udziału trenera Mateusza Nowaka, który... w tym samym czasie będzie obserwował mecz francuskiej ProD2 w podparyskim Massy. Zastępować będzie go w roli szkoleniowca najbardziej doświadczony zawodnik RCC - Michał Krzypkowski.

Na papierze faworytem wydają się być gospodarze, którzy dysponują bardziej wyrównanym składem, a także odnieśli zwycięstwo w zimowym sparingu z RCC, który był ostatnim spotkaniem tych drużyn. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że będzie to pierwszy mecz w nowym sezonie, który dopiero da odpowiedź jaką siłą dysponują poszczególne drużyny. Warto także pamiętać, że nasi zawodnicy przystąpią do zawodów wzmocnieni wracającym do Częstochowy duetem Krzypkowski - Gnych, a zawodnicy ci potrafią odcisnąć wywrzeć wpływ na przebieg gry.

W drugim meczu 1 kolejki spotkają się AZS UZ Zielona Góra i Alfa Bydgoszcz. Gospodarzami meczu będą zielonogórzanie. Wyniki obu meczy pojawią się na naszej stronie bezpośrednio po zakończeniu pojedynków.

BBRC Łódź - Rugby Club Częstochowa
16 września 2012 r., godz. 14:00
Stadion MOSiR w parku im. 3 maja przy ul. Małachowskiego, Łódź
Sędziuje: J. Wilk

Zobacz też

Dobra lekcja, marny wynik

W poniedziałek konferencja prasowa przed M.P....

Triumf Włókniarza Zgierz w Częstochowie

Już niedługo...

XV-lecie RCC

30.06-1.07

dowiedz się więcej

Nie przegap

Kolejne święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę na Miejski Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 8 klubów, które wystawiły w sumie 20 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik (u14). W sumie na...

Mamy wicemistrzostwo Polski!!!

W niedzielę 12 czerwca w Łodzi odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Budowlani Łódź, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 2. miejsce i...

Romont TDIM Mistrzostw Śląska w Częstochowie za nami!

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Romont Turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 6 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12)...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.