Dobra lekcja, marny wynik

FNM / 2012-09-11

W niedzielne słoneczne południe byliśmy świadkami kolejnych rugbowych emocji na stadionie przy ul. Kopalnianej. Ostatnim sprawdzianem formy naszej drużyny przed 2-ligowymi potyczkami był sparingowy pojedynek z warszawską Skrą. I choć wynik na to nie wskazuje, mecz obfitował w ostrą walkę i był wartościowym doświadczeniem.

fot. Tomasz Nowak

Przebieg meczu w skrócie można opisać tak: stałe fragmenty zdecydowanie na korzyść Skry, ostra walka w wąskiej grze bez dominacji żadnej strony, natomiast piłki grane szeroko to już zdecydowana przewaga gości. Gra na kontakcie i skuteczne rozgrywanie stworzonych przewag przyniosło większość ze zdobytych w tym meczu przez Skrzaków punktów.

Pozytywy w grze RCC? Owszem, mimo słabego wyniku można je wskazać: ofiarna i konsekwentna gra przy przegrupowaniach, z małą ilością strat i dobrym czyszczeniem. Właśnie po wielu fazach takiej gry jedyne tego dnia przyłożenie dla naszej drużyny zdobył grający trener Mateusz Nowak. Z dobrej strony pokazał się Maciej Gnych, który w swoim stylu dynamicznie uderzał na środku ataku, a także Dawid Dróżdż - świetnie szarżujący i nieoceniony w grze obronnej.

Obraz meczu mógłby być lepszy gdyby nasza drużyna miała więcej piłek do grania ze stałych fragmentów. Sobotnie siódemki trochę przetrzebiły szeregi naszej drużyny, a najbardziej na boisku widoczny był brak etatowego młynarza Patryka Weżgowca (niegroźna kontuzja kolana). Pod jego nieobecność z konieczności do autu piłkę wrzucał zawodnik 3-linii Michał Krzypkowski, a że debiut w tej roli wyszedł mu nie najlepiej, z czasem nasza drużyna zmuszona była zrezygnować z przenoszenia rzutów karnych w aut i wszystko "grano z ręki". W młynie zwartym decydujące były znów różnice siły i warunków fizycznych, w efekcie czego wiele piłek straciliśmy, lub były one wygrane nieczysto i trudno było z nich zagrać składne akcje.

Mimo twardej gry mecz był wyjątkowo czysty i toczony w duchu fair-play. Co prawda chwilę zapomnienia w tej kwestii sędzia Janusz Wilk wynagrodził dwoma żółtymi kartkami (po jednej dla obu drużyn), jednak wszystkie nieporozumienia zostały zażegnane na boisku, a po nim zawodnicy wspólnie spotkali się na tradycyjnej trzeciej połowie. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć drużynie Skry powodzenia na 1-ligowych boiskach, zwłaszcza, że 2 lata temu sparing z naszą drużyną "zaowocował" później wygraniem przez Skrę rundy zasadniczej bez odnotowania żadnej porażki...

Naszej drużynie pozostał zaledwie tydzień do startu rozgrywek i niemało kwestii, które wymagają szybkiej korekty. Kluczowy jednak wydaje się być teraz powrót do zdrowia kontuzjowanych zawodników, tak by w Łodzi nasza drużyna mogła pokazać się ze swojej najmocniejszej strony.

W najbliższych dniach na stronie pojawią się wywiady podsumowujące zarówno sobotni turniej jak i niedzielny sparing.

Rugby Club Częstochowa - Skra Warszawa 7:72
RCC: Skowron, Fikus, Markowski (Gliński), Dróżdż (Wawszczak), Sterna, Jakubczak, Wachelka, Krzypkowski, Nowak, Mitek, Ociepa, Balsam (Kolasa), Gnych, Konefał, Szlęg
Punkty dla RCC: Nowak 5 (1P), Krzypkowski 2 (1pd)

Zobacz też

W poniedziałek konferencja prasowa przed M.P....

Triumf Włókniarza Zgierz w Częstochowie

Weekend z rugby na Kopalnianej

Już niedługo...

XV-lecie RCC

30.06-1.07

dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

4. miejsce na turnieju Pucharu Polski Rugby7

W sobotę 18 czerwca w Gnieźnie odbył się finałowy turnieju o Puchar Polski Rugby7. Wzięło w nim udział 8 najlepszych drużyn Polskiej Ligi Rugby7: Tytan Gniezno, Rugby Wrocław, RK Unisław, Rugby Biesal, Kaskada Szczecin, PG Ogniwo Sopot, RC Częstochowa oraz Ciechan Ciechanów. Po...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.