Jesienne zmagania otworzą siódemkowicze - PLR7 8 września w Częstochowie!

FNM / 2012-08-22

Już za około dwa tygodnie do gry wracają nasi zawodnicy. Jesienne zmagania rozpoczną nietypowo - od turnieju Polskiej Ligi Rugby, który odbędzie się po raz drugi w Częstochowie. Będzie to bez wątpienia ciekawy wstęp do najważniejszego rugowego wydarzenia jesienią w Częstochowie - turnieju Mistrzostw Polski Seniorek.

Turniej z cyklu PLR 7 wróci do Częstochowy 8 września po... niemal czteroletniej przerwie. We wrześniu 2008 roku zawody te odbyły się na Miejskim Stadionie Lekkoaltyecznym i były jednocześnie pierwszymi oficjalnymi zmaganiami organizowanymi przez nasz klub w Częstochowie. Zwycięzcami tamtego turnieju byli zawodnicy Kolibra Sosnowiec. Tym razem turniej odbędzie się na stadionie naszego klubu przy ul. Kopalnianej.

- Siódemki wracają na Igrzyska Olimpijskie i można spodziewać się, że odmiana ta zyska wkrótce na znaczeniu w naszym kraju. My konsekwentnie stawimy na tradycyjną odmianę, ale w ramach przetarcia przed sezonem ten turniej na pewno będzie wartościowy - tłumaczy trener drużyny Mateusz Nowak.

Kto weźmie udział w turnieju? Tego póki co nie wiadomo. Drużyny będą zgłaszać się w najbliższych dniach, jednak spodziewać się można głównie ekip ze Śląska, Małopolski oraz silnego ośrodka Łódzkiego.

Kolejne rugbowe emocje czekają nas już 22 września kiedy do zmagań staną panie w turnieju Mistrzostw Polskie Seniorek. Wszystko wskazuje natomiast na to, że mecze 2 ligi seniorzy rozgrywać będą na swoim boisku dopiero w październiku. Tak zakłada wstępna wersja kalendarza rozgrywek, a gdy tylko zostanie ona zatwierdzona oficjalne daty pojawią się na naszej stronie internetowej.

Zobacz też

Wyróżnienie dla naszego młodzika!

Najlepsze zawodniczki przyjadą do Częstochowy!

Kolejne Beach Rugby za nami.

Już niedługo...

Nie przegap

Z pasją przez świat już od 15 lat!

To była celebracja godna dzieła, które wspólnymi siłami tworzyliśmy przez ponad 15 ostatnich lat. Wszystko zaczęło się piątkową, uroczystą galą w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. To było wyjątkowe spotkanie w doborowym towarzystwie władz miasta i regionu,...

Jak dołączyć do Szkółki Rugby RCC?

Najlepiej zrobić to przy okazji naborów, które z reguły odbywają się na przełomie sierpnia i września oraz w okresie ferii zimowych. Natomiast jeśli przegapiliście te akcje i mimo to chcielibyście aby Wasze dziecko zaczęło trenować rugby, to skontaktujcie się z Trenerem...

Ruszyły otwarte treningi w ramach Budżetu Obywatelskiego

W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Częstochowy na 2023 rok organizowane będą ogólnodostępne, bezpłatne treningi rugby dla dzieci i młodzieży. Odbywać się one będą w sześciu dzielnicach naszego miasta - Częstochówka-Parkitka, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Lisiniec,...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.