Jesienne zmagania otworzą siódemkowicze - PLR7 8 września w Częstochowie!

FNM / 2012-08-22

Już za około dwa tygodnie do gry wracają nasi zawodnicy. Jesienne zmagania rozpoczną nietypowo - od turnieju Polskiej Ligi Rugby, który odbędzie się po raz drugi w Częstochowie. Będzie to bez wątpienia ciekawy wstęp do najważniejszego rugowego wydarzenia jesienią w Częstochowie - turnieju Mistrzostw Polski Seniorek.

Turniej z cyklu PLR 7 wróci do Częstochowy 8 września po... niemal czteroletniej przerwie. We wrześniu 2008 roku zawody te odbyły się na Miejskim Stadionie Lekkoaltyecznym i były jednocześnie pierwszymi oficjalnymi zmaganiami organizowanymi przez nasz klub w Częstochowie. Zwycięzcami tamtego turnieju byli zawodnicy Kolibra Sosnowiec. Tym razem turniej odbędzie się na stadionie naszego klubu przy ul. Kopalnianej.

- Siódemki wracają na Igrzyska Olimpijskie i można spodziewać się, że odmiana ta zyska wkrótce na znaczeniu w naszym kraju. My konsekwentnie stawimy na tradycyjną odmianę, ale w ramach przetarcia przed sezonem ten turniej na pewno będzie wartościowy - tłumaczy trener drużyny Mateusz Nowak.

Kto weźmie udział w turnieju? Tego póki co nie wiadomo. Drużyny będą zgłaszać się w najbliższych dniach, jednak spodziewać się można głównie ekip ze Śląska, Małopolski oraz silnego ośrodka Łódzkiego.

Kolejne rugbowe emocje czekają nas już 22 września kiedy do zmagań staną panie w turnieju Mistrzostw Polskie Seniorek. Wszystko wskazuje natomiast na to, że mecze 2 ligi seniorzy rozgrywać będą na swoim boisku dopiero w październiku. Tak zakłada wstępna wersja kalendarza rozgrywek, a gdy tylko zostanie ona zatwierdzona oficjalne daty pojawią się na naszej stronie internetowej.

Zobacz też

Wyróżnienie dla naszego młodzika!

Najlepsze zawodniczki przyjadą do Częstochowy!

Kolejne Beach Rugby za nami.

Już niedługo...

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Rugbowe Podsumowanie 2022 roku

W sobotę w Hali Sportowej Częstochowa odbyło się Rugbowe Podsumowanie 2022 roku. Zjawili się na niej przedstawiciele instytucji i firm, z którymi współpracujemy, a także zawodnicy klubu oraz ich rodziny. Krótko mówiąc - Rodzina RCC.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.