Wyróżnienie dla naszego młodzika!

OK / 2012-08-18

Daniel Popczyk, zawodnik młodzieżowej sekcji naszego klubu, w ubiegłym tygodniu wziął udział w Ogólnopolskiej Konsultacji Kadry Wojewódzkiej Młodzika, która miała miejsce w Puławach. Jest to wydarzenie skupiające najlepiej rokujących graczy rugby w tej kategorii wiekowej.

W zgrupowaniu wzięło udział ponad siedemdziesięciu młodzików z całej Polski, którzy przez tydzień mogli doskonalić swoje umiejętności gry w rugby pod okiem trenerów z całego kraju. Podczas ćwiczeń uczestnicy byli dzieleni według pozycji na boisku w których są najlepsi. Tym sposobem Daniel Popczyk, nasz wychowanek trafił do grupy "młyna". Drugą grupą był "atak".

Uzupełnieniem treningów były rozgrywane wewnętrzne sparingi. Taka tygodniowa przygoda z rugby była dla naszego zawodnika ogromną dawką doświadczenia, którą na pewno wykorzysta w zbliżającym się sezonie.

Zobacz też

Najlepsze zawodniczki przyjadą do Częstochowy!

Kolejne Beach Rugby za nami.

Czas na Beach Rugby!

Już niedługo...

Nie przegap

Rugbowe Podsumowanie 2022 roku

W sobotę w Hali Sportowej Częstochowa odbyło się Rugbowe Podsumowanie 2022 roku. Zjawili się na niej przedstawiciele instytucji i firm, z którymi współpracujemy, a także zawodnicy klubu oraz ich rodziny. Krótko mówiąc - Rodzina RCC.

Nadchodzą obchody XV-lecia RCC!

W tym roku mija 15 lat odkąd z inspiracji Mateusza Nowaka grupa młodych ludzi postanowiła założyć w Częstochowie pierwszy klub rugby.

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2022/2023

Za nami kolejny sezon międzyszkolnych rozgrywek rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.