Najlepsze zawodniczki przyjadą do Częstochowy!

FNM / 2012-08-15

22 września w Częstochowie odbędą się zawody z cyklu Mistrzostw Polski Seniorek w rugby 7. Są to najwyższe rangą zawody w krajowym kobiecym rugby, a co ważniejsze będzie to jednocześnie pierwszy oficjalny występ naszych zawodniczek w Częstochowie.

fot. Jakub Jakubczak

W Częstochowie odbędzie się czwarty, spośród sześciu tegorocznym turniejów. Zawody odbywają się w formie jednodniowego turnieju, rywalizacja prowadzona jest najpierw w grupach, a następnie rozgrywane są finały o miejsca. W zawodach weźmie udział cała czołówka kobiecego rugby łącznie z aktualnymi mistrzyniami Polski drużyną Ladies Lechia Gdańsk.

Turniej odbędzie się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego. Skąd taka decyzja? - Zawody siódemkowe konsekwentnie gramy na stadionie lekkoatletycznym z wielu przyczyn i podobnie będzie teraz. Kobiece rugby będziemy pokazywać mieszkańcom naszego miasta po raz pierwszy i dlatego maksymalnie staramy się ułatwić odbiór potencjalnym kibicom - tłumaczy prezes Mateusz Nowak.

Wiadomo już, że sponsorem głównym turnieju będzie firma President Electronics Poland. Turniej będzie także współfinansowany przez Miasto Częstochowa. Wkrótce podamy dalsze szczegóły i zaprezentujemy partnerów oraz patronów medialnych turnieju.

Zobacz też

Kolejne Beach Rugby za nami.

Czas na Beach Rugby!

"Widać, że łączy was pasja"

Już niedługo...

Nie przegap

Nasze kadetki w reprezentacji Polski Kobiet u16

W czerwcu odbyły się dwie akcje reprezentacji Polski Kobiet u16. Najpierw w dniach 4-5.06 odbyło się w Łodzi zgrupowanie selekcyjne. Następnie w dniach 23-26.06 reprezentacja ponownie spotkała się w Łodzi, skąd pojechała do Pragi na turniej Nadziei Olimpijskich. W obu akcjach...

Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

W minioną sobotę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięły w nim udział 3 kluby, które wystawiły w sumie 14 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik (u14). W sumie na...

Mamy wicemistrzostwo Polski!!!

W niedzielę 12 czerwca w Łodzi odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Budowlani Łódź, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 2. miejsce i...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.