Najlepsze zawodniczki przyjadą do Częstochowy!

FNM / 2012-08-15

22 września w Częstochowie odbędą się zawody z cyklu Mistrzostw Polski Seniorek w rugby 7. Są to najwyższe rangą zawody w krajowym kobiecym rugby, a co ważniejsze będzie to jednocześnie pierwszy oficjalny występ naszych zawodniczek w Częstochowie.

fot. Jakub Jakubczak

W Częstochowie odbędzie się czwarty, spośród sześciu tegorocznym turniejów. Zawody odbywają się w formie jednodniowego turnieju, rywalizacja prowadzona jest najpierw w grupach, a następnie rozgrywane są finały o miejsca. W zawodach weźmie udział cała czołówka kobiecego rugby łącznie z aktualnymi mistrzyniami Polski drużyną Ladies Lechia Gdańsk.

Turniej odbędzie się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego. Skąd taka decyzja? - Zawody siódemkowe konsekwentnie gramy na stadionie lekkoatletycznym z wielu przyczyn i podobnie będzie teraz. Kobiece rugby będziemy pokazywać mieszkańcom naszego miasta po raz pierwszy i dlatego maksymalnie staramy się ułatwić odbiór potencjalnym kibicom - tłumaczy prezes Mateusz Nowak.

Wiadomo już, że sponsorem głównym turnieju będzie firma President Electronics Poland. Turniej będzie także współfinansowany przez Miasto Częstochowa. Wkrótce podamy dalsze szczegóły i zaprezentujemy partnerów oraz patronów medialnych turnieju.

Zobacz też

Kolejne Beach Rugby za nami.

Czas na Beach Rugby!

"Widać, że łączy was pasja"

Już niedługo...

Nie przegap

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

Ferie z Jajem

Od 31 stycznia zapraszamy na "Ferie z jajem" - otwarte treningi dla chłopców i dziewczyn w Rugby Club Częstochowa połączone z naborem do Szkółki Rugby, odbywać się będą w hali sportowej przy VII LO im. Mikołaja Kopernika (ul. Nowowiejskiego 18) oraz w sali gimnastycznej Zespołu...

Rok 2023 na zdjęciach

Mijający 2023 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 26 chronologicznie ułożonych zdjęć.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.