Kolejne Beach Rugby za nami.

NM / 2012-08-09

Na gorącym piasku gdańskiej plaży Stogi odbyły się trzecie już Mistrzostwa Polski w Beach Rugby. Zwycięzcami zarówno wśród panów jak i pań, już tradycyjnie, zostały drużyny Lechii Gdańsk.

Dla naszej drużyny wyzwaniem okazało się już samo dotarcie na Pomorze, gdyż pociąg którym podróżować mieli nasi zawodnicy i zawodniczki... nie dotarł tego dnia do Częstochowy. Na szczęście z pomocą przyszedł zorganizowany naprędce zastępczy przewoźnik i po męczącej podróży, niemal w ostatniej chwili, częstochowianie stawili się w Gdańsku na plaży.

Zawody, podobnie jak w poprzednich latach przebiegały w towarzyskiej atmosferze, a na boisku dominowała radosna gra. Gorący upał dawał się we znaki, wobec czego jedyną receptą były ożywcze kąpiele w morzu.

Od strony czysto sportowej nie był to najlepszy turniej naszej drużyny. Panie zajęły piąte, natomiast Panowie dziesiąte miejsce. Zgodnie jednak z towarzyskim duchem imprezy, nie wynik, a udział był tym razem najważniejszy.

Zobacz też

Czas na Beach Rugby!

"Widać, że łączy was pasja"

Stadionowe znaleziska

Już niedługo...

Weekend z rugby w Częstochowie

27-28.04.2024

dowiedz się więcej

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.