Kolejne Beach Rugby za nami.

NM / 2012-08-09

Na gorącym piasku gdańskiej plaży Stogi odbyły się trzecie już Mistrzostwa Polski w Beach Rugby. Zwycięzcami zarówno wśród panów jak i pań, już tradycyjnie, zostały drużyny Lechii Gdańsk.

Dla naszej drużyny wyzwaniem okazało się już samo dotarcie na Pomorze, gdyż pociąg którym podróżować mieli nasi zawodnicy i zawodniczki... nie dotarł tego dnia do Częstochowy. Na szczęście z pomocą przyszedł zorganizowany naprędce zastępczy przewoźnik i po męczącej podróży, niemal w ostatniej chwili, częstochowianie stawili się w Gdańsku na plaży.

Zawody, podobnie jak w poprzednich latach przebiegały w towarzyskiej atmosferze, a na boisku dominowała radosna gra. Gorący upał dawał się we znaki, wobec czego jedyną receptą były ożywcze kąpiele w morzu.

Od strony czysto sportowej nie był to najlepszy turniej naszej drużyny. Panie zajęły piąte, natomiast Panowie dziesiąte miejsce. Zgodnie jednak z towarzyskim duchem imprezy, nie wynik, a udział był tym razem najważniejszy.

Zobacz też

Czas na Beach Rugby!

"Widać, że łączy was pasja"

Stadionowe znaleziska

Już niedługo...

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Z pasją przez świat już od 15 lat!

To była celebracja godna dzieła, które wspólnymi siłami tworzyliśmy przez ponad 15 ostatnich lat. Wszystko zaczęło się piątkową, uroczystą galą w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. To było wyjątkowe spotkanie w doborowym towarzystwie władz miasta i regionu,...

Podsumowanie sezonu 2022/23

Za nami sezon 2022/2023. Kolejny udany - 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 6. miejsce w Polsce żaków, oraz 8. miejsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.