Czas na Beach Rugby!

OK / 2012-08-03

Gdańsk, plaża Stogi - to miejsce, które w najbliższą sobotę wypełni iście "rugbowa" atmosfera. Drużyny seniorów, seniorek oraz juniorów z całego kraju staną do rywalizacji w IV już Mistrzostwach Polski w Beach Rugby. Również drużyna męska i żeńska naszego klubu zawalczy w tym turnieju.

fot. Jacek Przybylski

Czym różni się rugby plażowe od klasycznej wersji? Przede wszystkim powierzchnią do biegania jest piasek, co już jest sporym wyzwaniem kondycyjnym. Zawodnicy grają boso, w pięcioosobowych składach. Boisko jest znaczenie mniejsze od zwykłego pełnowymiarowego, ze względu na to, że mecze są krótkie, a po piasku biega się wolniej i ciężej. Wszelkie zasady kontaktu z przeciwnikiem, podań, obrony pozostają takie same.

W porównaniu do zeszłego roku liczba drużyn zgłoszonych do turnieju jest znacznie mniejsza. Panie z naszego klubu będą rywalizować z czterema innymi żeńskimi drużynami m.in. z Warszawy, Łodzi i Gdańska (ubiegłoroczne mistrzynie). Panowie stawią się w liczniejszym gronie 11 drużyn, a nasi seniorzy staną do pojedynku z zespołami m.in. z Gdyni, Gdańska, Warszawy czy Bydgoszczy.

W ubiegłym roku turniej rozgrywany był w dwóch turach. Panie zajęły trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji, natomiast panowie siódme. Czy tym razem będzie lepiej? Pozostaje czekać na poprawę tych wyników w sobotę, której wyczekują zawodniczki i zawodnicy spragnieni odpoczynku nad morzem.

Zobacz też

"Widać, że łączy was pasja"

Stadionowe znaleziska

Co dalej ze Słabym i Grabskim?

Już niedługo...

Nie przegap

Nabór do Szkółki Rugby RCC

Nabór do Rugby Club Częstochowa skierowany jest do dziewczyn i chłopców z roczników 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008. Będzie miał formę otwartych treningów, które odbędą się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym (ul. Dąbrowskiego...

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w Polsce!

W niedzielę 18.06.2023 r na stadionie KS Budowlani Łódź odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Nasi mini żacy zajęli na nim 11. miejsce (na 12 zespołów), natomiast żacy 9. miejsce (na 10 zespołów). Po uwzględnieniu tych wyników w klasyfikacji generalnej...

Nadchodzą obchody XV-lecia RCC!

W tym roku mija 15 lat odkąd z inspiracji Mateusza Nowaka grupa młodych ludzi postanowiła założyć w Częstochowie pierwszy klub rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.