Na co stać zawodników RCC w finale?

Redakcja / 2008-07-07

Można zaryzykować stwierdzenie, że sukcesem dla Częstochowian jest sam udział w finale pośród drużyn z których zdecydowana większość może się poszczycić bogatszym doświadczeniem na rugbowych boiskach. Nikomu w drużynie nie przychodzi jednak do głowy by zadowolić się samym awansem. Trzeba zapomnieć o tym co było - w finale gra zaczyna się od zera.

Po 13 miesiącach od historycznego debiutu w rozgrywkach rugby, częstochowscy rugbiści rozegrają swój pierwszy wielki finał. W sobotę w Unisławiu spośród ośmiu najlepszych drużyn PLR 7 wyłoniony zostanie zwycięzca tegorocznej edycji tych rozgrywek. Nasi zawodnicy przystąpią do finału w "prawie" optymalnym składzie. Do ostatnich chwil będzie ważył się udział Macieja Gnycha, zawodnika który w głównym stopniu decyduje o naszym ataku - mówi trener Mateusz Nowak. - Maciek jest obecnie w Austrii, tam trenował przez ostatnie tygodnie z zespołem Celtic Vienna RFU, ale z jego zapewnień wynika, że w czwartek będzie z powrotem w Polsce i dołączy do drużyny. Problemy nie ominęły także formacji młyna. Treningi do września zawiesił ze względu na problemy osobiste Damian Majchrzak, a ze względu na "emigrację zarobkową" w finale nie wystąpi także Michał Markowski. - Na ich miejsce mamy jednak równorzędnych zastępców. Błażej Banaszczyk i Daniel Królak są w pełni sił i bez problemu wypełnią luki na boisku - wyjaśnia Mateusz Nowak.

W ostatnich tygodniach pogoda nie rozpieszczała zawodników. Treningi odbywały się w wysokich temperaturach przy pełnym słońcu i podobnych warunków należy się spodziewać w finale. Po turnieju w Bolesławcu skupiliśmy się na stałych fragmentach gry. Za dużo młynów i autów z własnym wrzutem wtedy przegrywaliśmy i był to jeden z powodów słabej postawy. Mam nadzieje, że teraz to się zmieni - dodaje trener.

W fazie grupowej nasi zawodnicy zmierzą się najprawdopodobniej z Kaskadą Szczecin, Orkanem Sochaczew i Unisłavią Unisław. Ze wszystkimi z tych drużyn gracze RCC mierzyli się już w tym sezonie, niestety bez większych sukcesów. W turnieju finałowym częstochowianie będą rozstawieni z numerem 7, tak więc na papierze wszystkie drużyny poza Rudą Śląską są notowane wyżej od nas. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy bez szans. Trudnymi rywalami będą zapewne posiadający w swoich szeregach reprezentanta Polski gospodarze, którzy grają bardzo szybkie i techniczne rugby, oraz drużyna Orkana Sochaczew - oparta na juniorach, którzy niespełna miesiąc temu wywalczyli tytuł Mistrzów Polski, a przez cały sezon ogrywali sie w pierwszej lidze rugby piętnastoosbowego. Niełatwa przeprawa czeka naszych zawodników także z Kaskadą Szczecin, dla której będzie to już drugi finał PLR 7.

Jedziemy na ten turniej bardzo zmotywowani. Awans nie jest dla nas żadnym sukcesem bo wynika on bardziej z dobrej organizacji naszego klubu. Nie mamy nic do stracenia, wiele do zyskania, a doświadczenie zdobyte w tym roku pozwoli nam wyjść z na boisko z podniesioną głową bez względu, kto będzie naszym przeciwnikiem - podsumowuje trener Mateusz Nowak.

Skład Rugby Club Częstochowa:
1. Królak Daniel
2. Nowak Mateusz
3. Banaszczyk Błażej
4. Mitek Jakub
5. Gnych Maciej
6. Kuczyński Michał
7. Całus Łukasz
8. Skibiński Michał
9. Kembłowski Piotr
10. Boral Mateusz
11. Szczerba Marcin
12. Bonarski Michał

Terminarz gier:

11.00 Alfa Bydgoszcz - Frogs & Co Warszawa
11.15 Orkan Sochaczew - Kaskada Szczecin
11.30 Koliber Sosnowiec - Kanclerz Ruda Śląska
11.45 Unislavia Unisław - RC Częstochowa
12.00 Frogs & Co Warszawa - Koliber Sosnowiec
12.15 Kaskada Szczecin - Unislavia Unisław
12.30 Alfa Bydgoszcz - Kanclerz Ruda Śląska
12.45 Orkan Sochaczew - RC Częstochowa
13.00 Koliber Sosnowiec - Alfa Bydgoszcz
13.15 Unislavia Unisław - Orkan Sochaczew
13.30 Kanclerz Ruda Śląska - Frogs & Co Warszawa
13.45 RC Częstochowa - Kaskada Szczecin

1/2 Finałów:

14.15 A1 - B2
14.30 B1 - A2

Finały:

15.00 o m VII A4 - B4
15.15 o m V B3 - A3
15.30 o m III
15.45 o m I

Zobacz też

Święto rugby w Unisławiu

Maciej Gnych sportowcem maja według portalu...

Częstochowianie w finale Polskiej Ligi Rugby...

Już niedługo...

Nie przegap

Udany President TDiM w Częstochowie

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się "President Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby". Wzięło w nim udział 5 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik...

Przekaż 1,5% podatku na Szkółkę Rugby RCC

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1,5% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.