"Widać, że łączy was pasja"

OK / 2012-08-01

Ważą się losy dwóch zawodników wypożyczonych w ostatnim sezonie do naszego klubie: Adama Grabskiego i Dominika Słabego. Na dniach powinny zapaść wiążące decyzje - czy Grabski powróci do Juvenii Kraków - swojego poprzedniego klubu, a Słaby wstąpi w jego szeregi jako nowy zawodnik. Póki co zapraszamy do małego podsumowania półrocznej przygody z RCC, popularnego już "Boksera" czyli pierwszego z wymienionych zawodników.

fot. Tomasz Nowak

Co wiedziałeś o naszym klubie zanim tu trafiłeś?

Zanim zacząłem "przygodę" z RCC, znałem już Maćka Gnycha, Krzypka i prezesa Mateusza, wszyscy mieli okazję grać ze mną w Juvenii. Poza tym, bodajże rok temu grałem sparing z Częstochową w Krakowie i na 2 połowę przeszedłem do RCC, więc to był pierwszy i zarazem bardzo pozytywny kontakt z chłopakami z Częstochowy.

Co spowodowało, że zdecydowałeś się wstąpić w szeregi RCC?

Cóż, różnie układają się losy sportowca... Już kiedyś mówiłem, że nie chciałbym się negatywnie wypowiadać o drużynie z Krakowa czy trenerze Wilku, dlatego odpowiem dyplomatycznie- chęć odpoczęcia od Juvenii i pomocy w rozwoju drużyny z Częstochowy.

Jak wspominasz pierwsze treningi w naszym klubie?

Na pierwszy trening przyszedłem spóźniony, jednak od razu rzuciła się w oczy wysoka frekwencja.

Jak oceniasz nasz klub po pół roku gry ( atmosferę, organizację, grę zawodników)?

Pół roku to za mało, żeby zauważyć pewne sprawy. To co mogę powiedzieć na pewno- patrząc z perspektywy zarówno Juvenii jak i kilku klubów zagranicą- w Naszej drużynie panuje świetna atmosfera, od samego początku czuć i widać, że łączy Was pasja, a czas spędzacie wspólnie nie tylko na treningach. Jeśli chodzi o organizację, to myślę, że w Krakowie wiele osób mogło by się jej uczyć od prezesa Mateusza, Krzypka, Dejwa czy Maćka Gnycha. Naprawdę, zarówno wyjazdy jak i mecze u siebie były dobrze zaplanowane od początku do końca. Widać ciężką pracę całego klubu i to jest piękne, każdy dorzuca swoją "cegiełkę", a nie patrzy na drugiego... Jeśli chodzi o grę zawodników to wiadomo, ciężko z pozycji gracza mówić o grze innych, bo ja koncentruję się na sobie i swoich obowiązkach na boisku. To co mogę stwierdzić na pewno to, że wszystkim w Częstochowie się chce, a to jest podstawa.

Czy zapadły Ci w pamięć jakieś szczególne momenty związane z grą w Częstochowie (pierwsze przyłożenie, udany mecz, humorystyczna sytuacja)?

Wyjazd do Warszawy prezes Mateusz wie dlaczego, poza tym spędziłem po meczu fantastyczny czas razem z młodą Krzypkowską, Panią Kasią i Wandą .

Jakie są Twoje plany na przyszłość związane z rugby, czy widzisz tam miejsce dla RCC?

W chwili obecnej nie wiem jeszcze gdzie będę grał w przyszłym sezonie. Jeśli chodzi o RCC, to mam nadzieję, że kiedyś uda mi się pomóc jeszcze bardziej, bo widać, że warto i że potraficie stworzyć idealny klimat do rozwoju rugby.

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim z których uprzejmości korzystałem grając w Częstochowie- Maćkowi FPI i jego rodzicom, za spanie i dobre obiadki, całej rodzinie Krzypkowskich za równie miłe traktowanie, Oli Krzypkowskiej za tosty, Pani Kasi za rozmowy poważne i te mniej poważne, Kubie Jakubczakowi, za znęcanie się psychiczne nad starszym kolegą, Krzypkowi za super spodenki, Kubie Sternie za miłe towarzystwo, Dejwo za całokształt i wszystkim tym, których nie wymieniłem, a dzięki nim czułem się w Częstochowie jak u siebie.

Zobacz też

Stadionowe znaleziska

Co dalej ze Słabym i Grabskim?

Siedem klubów w 2 lidze?

Już niedługo...

Weekend z rugby w Częstochowie

27-28.04.2024

dowiedz się więcej

Nie przegap

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Kadetki zajęły 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16 w rugby7!

W sobotę 17 czerwca w Lublinie odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Juvenia Kraków, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 3. miejsce i...

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.