Siedem klubów w 2 lidze?

MN / 2012-07-19

Jak informuje na swojej stronie internetowej Polski Związek Rugby, w nadchodzącym sezonie w rozgrywkach 2 ligi stanąć w szranki może siedem drużyn. Wstępne zgłoszenia napłynęły od tegorocznych uczestników rozgrywek z wyjątkiem Posnanii Poznań, a zupełnie nowymi ekipami w stawce mają być: Gorce Raba Niżna oraz druga drużyna Orkana Sochaczew. Na 2-ligowych boiskach nie obejrzymy już także ekipy Frogs Warszawa, która po wywalczeniu awansu trafiła do 1 ligi.

fot. Tomasz Nowak

Co wiadomo o nowych drużynach? Na pewno ich start nie jest niespodzianką. Oba kluby są wiodącymi ośrodkami w Polsce jeśli chodzi o szkolenie młodzieży. W Rabie Niżnej w tym roku wiek seniora osiągnie tak naprawdę pierwsza liczna grupa szkolonych w klubie zawodników. To właśnie z oni powinni być siłą napędową tej drużyny 2-ligowym placu, a są wśród nich juniorscy reprezentanci Polski

Podobnie sytuacja może wyglądać w przypadku Orkana Sochaczew, choć tam warunki są jeszcze bardziej komfortowe. Oprócz dużego grona młodych zawodników (rok rocznie medaliści krajowych młodzieżowych rozgrywek), drużynę wzmacniać mogą zawodnicy niemieszczący się w ekstraligowej pierwszej drużynie, bądź np. wracający po kontuzji.

Oprócz ekip zupełnie nowych na drugoligowym planie, w rozgrywkach pojawi się także znany doskonale naszej drużynie spadkowicz z 1 ligi - BBRC Łódź. Łodzianie po trudnym sezonie, w którym nie odnieśli ani jednego zwycięstwa, będą z pewnością chcieli się zrehabilitować i wykorzystać zdobyte klasę wyżej doświadczenia. Bilans naszej drużyny w starciu z BBRC nie jest korzystny (1 remis i 2 porażki), ale już jesienią zawodnicy staną przed szansą poprawy.

Trzeba liczyć się z tym, że nie jest to jeszcze ostateczna lista. Do rozpoczęcia rozgrywek pozostało dużo czasu, a nieoficjalnie wiadomo, że niektóre drużyny zgłaszając swój akces do gry na tym stopniu rozgrywek, nie były pewne czy podołają wyzwaniu od strony finansowej. Niemniej, wszystkie trzy "nowe" ekipy gwarantują dobry poziom rugby i z pewnością ich start wpłynie korzystnie na rozgrywki. Nie powinien także dziwić brak w tej stawce Posnanii II Poznań, która w zakończonym sezonie jako jedyna nie uniosła ciężaru 2-ligowych startów. Start rozgrywek planowany jest na przełomie sierpnia i września.

Zobacz też

Krzypkowski i Gnych wracają do RCC!

Kolejny nabór za nami

Mamy pierwsze zwycięstwo

Już niedługo...

Nie przegap

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.