Kolejny nabór za nami

OK / 2012-07-12

Upalne niedzielne południe nie zniechęciło sporego grona zainteresowanych do spróbowania swoich sił w rugby. Różnorakie testy, pierwszy kontakt z jajowata piłką, poznanie smaku szarży - tego wszystkiego doświadczyli przyszli, miejmy nadzieję, zawodnicy RCC.

fot. Ola Krzypkowska

Letnia edycja naboru została poprzedzona tak jak w przypadku edycji zimowej akcją promocyjną. Finał odbył się tym razem na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Dąbrowskiego. Po słowie wstępu uczestnicy zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy, a poszczególne testy sprawnościowe przeprowadzono w formie kolejnych "stacji". Chętni mogli sprawdzić się m.in. w sprincie na 60 m, skoku w dal czy rzucie piłką lekarską.

Następnie wszyscy przeszli do typowo "rugbowych" ćwiczeń. Uczestnicy poznali techniki rzucania jajowata piłką, a także spróbowali swoich sił wchodząc w "obijak" i szarżując wałek, które imitowały przeciwników. Kwintesencją tej części treningu była próba szarży z kolan z partnerem, co pozwoliło poznać technikę tego elementu gry od podstaw.

Zdjęcia z naboru na oficjalnym profilu RCC na Facebooku.

Oficjalni partnerzy naboru

Zobacz też

Mamy pierwsze zwycięstwo

Czas na Sochaczew!

Pierwsza piętnastka - Patryk Weżgowiec

Już niedługo...

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Nasze dziewczyny w młodzieżowych reprezentacjach Polski

W czerwcu i lipcu miały miejsce dwa turnieje, w których brały udział młodzieżowe reprezentacje Polski Kobiet - 10.06 Turniej Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie oraz 15-16.07 Mistrzostwa Europy u18 w Pradze. W obu wydarzeniach w biało-czerwonych barwach zagrały zawodniczki naszego klubu.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.