Kolejny nabór za nami

OK / 2012-07-12

Upalne niedzielne południe nie zniechęciło sporego grona zainteresowanych do spróbowania swoich sił w rugby. Różnorakie testy, pierwszy kontakt z jajowata piłką, poznanie smaku szarży - tego wszystkiego doświadczyli przyszli, miejmy nadzieję, zawodnicy RCC.

fot. Ola Krzypkowska

Letnia edycja naboru została poprzedzona tak jak w przypadku edycji zimowej akcją promocyjną. Finał odbył się tym razem na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Dąbrowskiego. Po słowie wstępu uczestnicy zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy, a poszczególne testy sprawnościowe przeprowadzono w formie kolejnych "stacji". Chętni mogli sprawdzić się m.in. w sprincie na 60 m, skoku w dal czy rzucie piłką lekarską.

Następnie wszyscy przeszli do typowo "rugbowych" ćwiczeń. Uczestnicy poznali techniki rzucania jajowata piłką, a także spróbowali swoich sił wchodząc w "obijak" i szarżując wałek, które imitowały przeciwników. Kwintesencją tej części treningu była próba szarży z kolan z partnerem, co pozwoliło poznać technikę tego elementu gry od podstaw.

Zdjęcia z naboru na oficjalnym profilu RCC na Facebooku.

Oficjalni partnerzy naboru

Zobacz też

Mamy pierwsze zwycięstwo

Czas na Sochaczew!

Pierwsza piętnastka - Patryk Weżgowiec

Już niedługo...

Weekend z rugby w Częstochowie

27-28.04.2024

dowiedz się więcej

Nie przegap

Ferie z Jajem

Od 31 stycznia zapraszamy na "Ferie z jajem" - otwarte treningi dla chłopców i dziewczyn w Rugby Club Częstochowa połączone z naborem do Szkółki Rugby, odbywać się będą w hali sportowej przy VII LO im. Mikołaja Kopernika (ul. Nowowiejskiego 18) oraz w sali gimnastycznej Zespołu...

Rok 2023 na zdjęciach

Mijający 2023 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 26 chronologicznie ułożonych zdjęć.

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.