Mamy pierwsze zwycięstwo

OK / 2012-07-03

Upalna sobota okazała się udanym dniem dla zawodniczek naszego klubu. Panie odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, pokonując w fazie grupowej Arkę Gdynię Girls w rozgrywanych w Sochaczewie III turnieju Mistrzostw Polski Kobiet.

Dziewczyny trafiły po raz drugi do grupy z Diablicami Ruda Śląska, Tygrysicami Sochaczew i wspomnianą Arką Gdynia Girls. Turniej otworzyły nasze zawodniczki meczem z pierwszą z wymienionych drużyn. Niestety Diablice wykazały lepsze zgranie i warunki kondycyjne, jednak nie można częstochowiankom odmówić zaciętej gry w obronie, zwłaszcza w pierwszej połowie, która zakończyła się stratą jedynie dwóch przyłożeń. Bardzo dobrze spisała się również formacja młyna, wygrywając większość młynów dyktowanych dla naszej drużyny. Kolejne spotkanie podbudowało znacząco morale drużyny, dzięki któremu możemy mówić o pierwszym historycznym zwycięstwie. Dziewczyny mocno grały w obronie, dzięki czemu gdynianki tylko raz przedarły się na nasze pole przyłożeń. Z naszej strony punkty zdobyły aż trzy zawodniczki: Olga Ociepka, Olga Krzypkowska i Sylwia Gołda (wraz z udanym podwyższeniem). Ostatni mecz fazy grupowej był najtrudniejszym spotkaniem turnieju, ze względu na dużą determinację Tygrysic Sochaczew, które do wyjścia z grupy potrzebowały jak największej ilości przyłożeń. Nieco chaotyczna obrona z naszej strony, a także szybkie i zwinne zawodniczki ataku z Sochaczewa zadecydowały o dużej porażce.

Mecz o piąte miejsce z drużyną z Warszawy okazał się bardzo wyrównanym spotkaniem. Nasze rugbistki dobrze zachowywały się w obronie, nie pozwalając na przyłożenie silnie grającej w ataku drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 5:5, co dało nadzieję na zwycięstwo. Niestety później dało o sobie znać zmęczenie, chociaż mecz rozegrany był do końca z dużym poświęceniem. Spotkanie zakończyło się nieznaczną przewagą warszawianek dając końcowy wynik 17:5.

Ostatecznie nasze rugbistki uplasowały się na szóstym miejscu w ogólnej klasyfikacji turnieju. Dodatkowo przyznano dziewczynom nagrodę za grę fair play. Najlepszą zawodniczką naszego klubu uznano Sylwię Gołdę.

Pomiędzy meczami seniorek, zostały także tradycyjnie rozegrane mecze w touch rugby popularnie zwanym „paryżanką”, dla młodszych lub początkujących zawodniczek. W jednej z drużyn razem z dziewczynami z Rudy Śląskiej, Warszawy i Sochaczewa znalazła się nasza debiutująca zawodniczka Malwina Miłkowska, a jej ekipa zajęła drugie miejsce.

Skład RCC : Sylwia Gołda (7 pkt.), Olga Krzypkowska (10 pkt.), Agata Lasota, Paulina Matyja, Malwina Miłkowska, Olga Ociepka (5 pkt.), Katarzyna Sterna, Magdalena Stępień, Ewa Szyler.

Eliminacje:

Diablice Ruda Śląska - Rugby Club Częstochowa 36:0 (12:0)
Tygrysice Orkan Sochaczew - Arka Gdynia Girls 32:0 (5:0)
Ladies Lechia Gdańsk - Delia Atomówki Łódź 21:0 (14:0)
Rugby Club Częstochowa - Arka Gdynia Girls 17:7 (5:0)
Tygrysice Orkan Sochaczew - Diablice Ruda Śląska 12:12 (5:7)
Delia Atomówki Łódź - Ladies Frogs Warszawa 31:7 (12:7)
Tygrysice Orkan Sochaczew - Rugby Club Częstochowa 52:0 (33:0)
Arka Gdynia Girls - Diablice Ruda Śląska 5:31 (5:14)
Ladies Frogs Warszawa - Ladies Lechia Gdańsk 0:28 (14:0)

Półfinały:

Lechia Gdańsk -Diablice Ruda Śląska 17:10 (10:5)
Tygrysice Orkan Sochaczew - Delia Atomówki Łódź 29:0 (17:0)
mecz o V miejsce Frogs Wawa - Rugby Club Częstochowa 17:5 (5:5)
mecz o III miejsce Delia Atomówki Łódź - Diablice Ruda Śląska 5:14 (0:7)
FINAŁ Ladies Lechia Gdańsk - Tygrysice Orkan Sochaczew 31:14 (17:7)

Ostateczna kolejność turnieju:
1.Lechia Ladies Gdańsk 10 pkt
2.Tygrysice Sochaczew 8 pkt
3.Diablice Ruda Śląska 6 pkt
4.Delia Atomówki BBRC Łódź 5 pkt
5.Frogs Ladies Warszawa 4 pkt
6.RC Częstochowa 3 pkt
7.Arka Girls Gdynia 2 pkt

Zobacz też

Czas na Sochaczew!

Pierwsza piętnastka - Patryk Weżgowiec

Kolacja z RCC - rusza druga edycja

Już niedługo...

Nie przegap

Rugbowe Podsumowanie 2022 roku

W sobotę w Hali Sportowej Częstochowa odbyło się Rugbowe Podsumowanie 2022 roku. Zjawili się na niej przedstawiciele instytucji i firm, z którymi współpracujemy, a także zawodnicy klubu oraz ich rodziny. Krótko mówiąc - Rodzina RCC.

Nabór do Szkółki Rugby RCC

Nabór do Rugby Club Częstochowa skierowany jest do dziewczyn i chłopców z roczników 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008. Będzie miał formę otwartych treningów, które odbędą się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym (ul. Dąbrowskiego...

Kadetki zajęły 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16 w rugby7!

W sobotę 17 czerwca w Lublinie odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Juvenia Kraków, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 3. miejsce i...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.