Mamy pierwsze zwycięstwo

OK / 2012-07-03

Upalna sobota okazała się udanym dniem dla zawodniczek naszego klubu. Panie odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, pokonując w fazie grupowej Arkę Gdynię Girls w rozgrywanych w Sochaczewie III turnieju Mistrzostw Polski Kobiet.

Dziewczyny trafiły po raz drugi do grupy z Diablicami Ruda Śląska, Tygrysicami Sochaczew i wspomnianą Arką Gdynia Girls. Turniej otworzyły nasze zawodniczki meczem z pierwszą z wymienionych drużyn. Niestety Diablice wykazały lepsze zgranie i warunki kondycyjne, jednak nie można częstochowiankom odmówić zaciętej gry w obronie, zwłaszcza w pierwszej połowie, która zakończyła się stratą jedynie dwóch przyłożeń. Bardzo dobrze spisała się również formacja młyna, wygrywając większość młynów dyktowanych dla naszej drużyny. Kolejne spotkanie podbudowało znacząco morale drużyny, dzięki któremu możemy mówić o pierwszym historycznym zwycięstwie. Dziewczyny mocno grały w obronie, dzięki czemu gdynianki tylko raz przedarły się na nasze pole przyłożeń. Z naszej strony punkty zdobyły aż trzy zawodniczki: Olga Ociepka, Olga Krzypkowska i Sylwia Gołda (wraz z udanym podwyższeniem). Ostatni mecz fazy grupowej był najtrudniejszym spotkaniem turnieju, ze względu na dużą determinację Tygrysic Sochaczew, które do wyjścia z grupy potrzebowały jak największej ilości przyłożeń. Nieco chaotyczna obrona z naszej strony, a także szybkie i zwinne zawodniczki ataku z Sochaczewa zadecydowały o dużej porażce.

Mecz o piąte miejsce z drużyną z Warszawy okazał się bardzo wyrównanym spotkaniem. Nasze rugbistki dobrze zachowywały się w obronie, nie pozwalając na przyłożenie silnie grającej w ataku drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 5:5, co dało nadzieję na zwycięstwo. Niestety później dało o sobie znać zmęczenie, chociaż mecz rozegrany był do końca z dużym poświęceniem. Spotkanie zakończyło się nieznaczną przewagą warszawianek dając końcowy wynik 17:5.

Ostatecznie nasze rugbistki uplasowały się na szóstym miejscu w ogólnej klasyfikacji turnieju. Dodatkowo przyznano dziewczynom nagrodę za grę fair play. Najlepszą zawodniczką naszego klubu uznano Sylwię Gołdę.

Pomiędzy meczami seniorek, zostały także tradycyjnie rozegrane mecze w touch rugby popularnie zwanym „paryżanką”, dla młodszych lub początkujących zawodniczek. W jednej z drużyn razem z dziewczynami z Rudy Śląskiej, Warszawy i Sochaczewa znalazła się nasza debiutująca zawodniczka Malwina Miłkowska, a jej ekipa zajęła drugie miejsce.

Skład RCC : Sylwia Gołda (7 pkt.), Olga Krzypkowska (10 pkt.), Agata Lasota, Paulina Matyja, Malwina Miłkowska, Olga Ociepka (5 pkt.), Katarzyna Sterna, Magdalena Stępień, Ewa Szyler.

Eliminacje:

Diablice Ruda Śląska - Rugby Club Częstochowa 36:0 (12:0)
Tygrysice Orkan Sochaczew - Arka Gdynia Girls 32:0 (5:0)
Ladies Lechia Gdańsk - Delia Atomówki Łódź 21:0 (14:0)
Rugby Club Częstochowa - Arka Gdynia Girls 17:7 (5:0)
Tygrysice Orkan Sochaczew - Diablice Ruda Śląska 12:12 (5:7)
Delia Atomówki Łódź - Ladies Frogs Warszawa 31:7 (12:7)
Tygrysice Orkan Sochaczew - Rugby Club Częstochowa 52:0 (33:0)
Arka Gdynia Girls - Diablice Ruda Śląska 5:31 (5:14)
Ladies Frogs Warszawa - Ladies Lechia Gdańsk 0:28 (14:0)

Półfinały:

Lechia Gdańsk -Diablice Ruda Śląska 17:10 (10:5)
Tygrysice Orkan Sochaczew - Delia Atomówki Łódź 29:0 (17:0)
mecz o V miejsce Frogs Wawa - Rugby Club Częstochowa 17:5 (5:5)
mecz o III miejsce Delia Atomówki Łódź - Diablice Ruda Śląska 5:14 (0:7)
FINAŁ Ladies Lechia Gdańsk - Tygrysice Orkan Sochaczew 31:14 (17:7)

Ostateczna kolejność turnieju:
1.Lechia Ladies Gdańsk 10 pkt
2.Tygrysice Sochaczew 8 pkt
3.Diablice Ruda Śląska 6 pkt
4.Delia Atomówki BBRC Łódź 5 pkt
5.Frogs Ladies Warszawa 4 pkt
6.RC Częstochowa 3 pkt
7.Arka Girls Gdynia 2 pkt

Zobacz też

Czas na Sochaczew!

Pierwsza piętnastka - Patryk Weżgowiec

Kolacja z RCC - rusza druga edycja

Już niedługo...

Weekend z rugby w Częstochowie

27-28.04.2024

dowiedz się więcej

Nie przegap

Przekaż 1,5% podatku na Szkółkę Rugby RCC

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1,5% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.