Czas na Sochaczew!

OK / 2012-06-28

W najbliższą sobotę dziewiątka naszych zawodniczek stanie do rywalizacji w kolejnych Mistrzostwach Polski w rugby siedmioosobowym. Rugbistki czeka starcie z rudzkimi Diablicami, Tygrysicami Sochaczew oraz Arką Gdynia Girls.

W Sochaczewie spotkamy się z identycznym układem grup oraz meczy jak w poprzednim turnieju rozgrywanym w Rudzie Śląskiej. Nasze rugbistki otworzą cały turniej spotkaniem z gospodyniami ubiegłych mistrzostw – Diablicami.

Niestety dziewczyny będą zmuszone zagrać w nieco osłabionym składzie. Dwie nasze zawodniczki Angelika Folholc i Marta Ciura borykają się z kontuzjami, które miejmy nadzieję szybko przezwyciężą. Od układu miejsc w tym turnieju zależy to, z kim częstochowskie rugbistki spotkają się na czwartych mistrzostwach w tym roku, których będą gospodyniami. Pojedynki w Sochaczewie będą dla naszych zawodniczek dużym sprawdzianem z tego czy uda się przełamać złą passę i odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

gr. A
Ladies Lechia Gdańsk
Delia Atomówki Łódź
Ladies Frogs Warszawa

gr. B
Diablice Ruda Śląska
Tygrysice Orkan Sochaczew
Arka Gdynia Girls
Rugby Club Częstochowa

Zobacz też

Pierwsza piętnastka - Patryk Weżgowiec

Kolacja z RCC - rusza druga edycja

Nasze rugbistki gościnnie w Rudzie Śląskiej

Już niedługo...

Nie przegap

Udany Weekend z Rugby!

To był bardzo udany Weekend z Rugby w Częstochowie. Zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Kadeci wygrali swój sobotni turniej II ligi. Także młodzicy zwyciężyli w swojej kategorii w niedzielę, a mini żakom i żakom do złota zabrakło naprawdę niewiele i musieli...

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.