Święto rugby w Unisławiu

Mateusz Nowak / 2008-07-05

Oczy wszystkich fanów rugby w Polsce będą w nadchodzącym tygodniu bez wątpienia zwrócone na Unisław. Na stadionie Gminnym w przy ul. Chełmińskiej zaprezentują się drużyny siódemkowe stanowiące bezpośrednie zaplecze Ekstraligi Rugby 7 oraz kadeci rozgrywający finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w rugby piętnastoosobowym.

Rugby zagości na murawie w środę i będzie dominowało aż do końca tygodnia. Najpierw walczyć między sobą będą najlepsi w Polsce kadeci reprezntujący drużyny z Łodzi, Lublina, Gdyni, Poznania, Sopotu, Siedlec, Sochaczewa i Bytomia. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, które po meczach eliminacyjnych wyłonią czołówkę która zagra o medale.

W sobotę boisko zajmą drużyny siódemkowe, które na zasadzie jednodniowego finału będą bić się o tytuł zwycięzcy Polskiej Ligi Rugby 7. Wśród ośmiu drużyn zaprezentują się Częstochowianie dla których będzie to debiut w imprezie tej rangi.

Obecność w jednym miejscu o jednej porze tak wielu działaczy, szkoleniowców i zawodników postanowił wykorzystać Polski Związek Rugby organizując konferencję szkoleniowo - licencyjna dla trenerów kadetów i juniorów. Jej tematem jest: "Szerokość, głębokość, interwał czyli metodyka treningu oraz zasady gry w kategorii kadet i junior". Zajęcia teoretyczne, które poprowadzi m.in. trener Reprezentacji Polski Tomasz Putra, odbędą się w Bydgoszczy, natomiast część praktyczna na wspomnianym obiekcie w Unisławiu.

Zobacz też

Maciej Gnych sportowcem maja według portalu...

Częstochowianie w finale Polskiej Ligi Rugby...

Rugby Club Częstochowa na antenie NTL Radomsko

Już niedługo...

Nie przegap

Ferie z Jajem

Od 31 stycznia zapraszamy na "Ferie z jajem" - otwarte treningi dla chłopców i dziewczyn w Rugby Club Częstochowa połączone z naborem do Szkółki Rugby, odbywać się będą w hali sportowej przy VII LO im. Mikołaja Kopernika (ul. Nowowiejskiego 18) oraz w sali gimnastycznej Zespołu...

Ruszyły otwarte treningi w ramach Budżetu Obywatelskiego

W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Częstochowy na 2023 rok organizowane będą ogólnodostępne, bezpłatne treningi rugby dla dzieci i młodzieży. Odbywać się one będą w sześciu dzielnicach naszego miasta - Częstochówka-Parkitka, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Lisiniec,...

Romont TDIM Mistrzostw Śląska w Częstochowie za nami!

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Romont Turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 6 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12)...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.