Nasze rugbistki gościnnie w Rudzie Śląskiej

OK / 2012-05-31

Wspólny trening i trzy sparingi – tak upłynęła niedziela rugbistkom z naszego klubu. Dziewczyny pojechały do Rudy Śląskiej, aby wspólnie z miejscowymi Diablicami poprawiać błędy w grze przed zbliżającym się turniejem w Sochaczewie.

W pierwszej części spotkania zawodniczki obu drużyn doskonaliły podania, grę w obronie i rozgrywały akcje, grając w popularną ‘paryżankę’, czyli bezkontaktową odmianę rugby. Pierwszy sparing zakończył się porażką naszych dziewczyn, jednak w kolejnym widać było znaczną poprawę, przez co mogliśmy cieszyć się z remisu 5:5. Punkty po dokładnym podaniu Angeliki Folholc, przyłożyła Olga Krzypkowska. W ostatnim meczu dało się we znaki zmęczenie, przez co górą były znowu gospodynie.

„W pierwszym meczu, a zwłaszcza w jego drugiej połowie, nasza gra pozostawiała wiele do życzenia, kulało przede wszystkim ustawianie się w obronie. Natomiast drugie spotkanie zakończone remisem pokazało nam, że posiadamy umiejętności wystarczające do walki z najlepszymi, jakimi są z pewnością dziewczyny z Rudy Śląskiej. Gra w tym meczu była składna i z pewnością mogła się podobać. W trzecim meczu wyszły nasze braki kondycyjne w porównaniu z Diablicami, co było powodem naszej porażki. Podsumowując, drugie spotkanie jest dobrym prognostykiem na przyszłość i jeżeli utrzyma się zaangażowanie dziewczyn w trenowanie, może być tylko lepiej.” ocenił trener Michał Krzypkowski.

W następnym spotkaniu planowanym na 17 czerwca, prawdopodobnie do obu drużyn dołączy nowo powstała drużyna pań z Wrocławia.

Zobacz też

Wystartowała Szkolna Liga Paryżanki!

Udany występ Sylwii Gołdy w turnieju Amsterdam...

Wywiady pomeczowe RCC - Alfa [Video]

Już niedługo...

Nie przegap

Rok 2023 na zdjęciach

Mijający 2023 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 26 chronologicznie ułożonych zdjęć.

Nabór do Szkółki Rugby RCC

Nabór do Rugby Club Częstochowa skierowany jest do dziewczyn i chłopców z roczników 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008. Będzie miał formę otwartych treningów, które odbędą się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym (ul. Dąbrowskiego...

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.