Nasze rugbistki gościnnie w Rudzie Śląskiej

OK / 2012-05-31

Wspólny trening i trzy sparingi – tak upłynęła niedziela rugbistkom z naszego klubu. Dziewczyny pojechały do Rudy Śląskiej, aby wspólnie z miejscowymi Diablicami poprawiać błędy w grze przed zbliżającym się turniejem w Sochaczewie.

W pierwszej części spotkania zawodniczki obu drużyn doskonaliły podania, grę w obronie i rozgrywały akcje, grając w popularną ‘paryżankę’, czyli bezkontaktową odmianę rugby. Pierwszy sparing zakończył się porażką naszych dziewczyn, jednak w kolejnym widać było znaczną poprawę, przez co mogliśmy cieszyć się z remisu 5:5. Punkty po dokładnym podaniu Angeliki Folholc, przyłożyła Olga Krzypkowska. W ostatnim meczu dało się we znaki zmęczenie, przez co górą były znowu gospodynie.

„W pierwszym meczu, a zwłaszcza w jego drugiej połowie, nasza gra pozostawiała wiele do życzenia, kulało przede wszystkim ustawianie się w obronie. Natomiast drugie spotkanie zakończone remisem pokazało nam, że posiadamy umiejętności wystarczające do walki z najlepszymi, jakimi są z pewnością dziewczyny z Rudy Śląskiej. Gra w tym meczu była składna i z pewnością mogła się podobać. W trzecim meczu wyszły nasze braki kondycyjne w porównaniu z Diablicami, co było powodem naszej porażki. Podsumowując, drugie spotkanie jest dobrym prognostykiem na przyszłość i jeżeli utrzyma się zaangażowanie dziewczyn w trenowanie, może być tylko lepiej.” ocenił trener Michał Krzypkowski.

W następnym spotkaniu planowanym na 17 czerwca, prawdopodobnie do obu drużyn dołączy nowo powstała drużyna pań z Wrocławia.

Zobacz też

Wystartowała Szkolna Liga Paryżanki!

Udany występ Sylwii Gołdy w turnieju Amsterdam...

Wywiady pomeczowe RCC - Alfa [Video]

Już niedługo...

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2022/2023

Za nami kolejny sezon międzyszkolnych rozgrywek rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w Polsce!

W niedzielę 18.06.2023 r na stadionie KS Budowlani Łódź odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Nasi mini żacy zajęli na nim 11. miejsce (na 12 zespołów), natomiast żacy 9. miejsce (na 10 zespołów). Po uwzględnieniu tych wyników w klasyfikacji generalnej...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.