Udany występ Sylwii Gołdy w turnieju Amsterdam Sevens!

OK / 2012-05-23

W miniony weekend reprezentacja Polski kobiet w rugby siedmioosobowym gościła w stolicy Holandii, gdzie rozgrywany był Amsterdam Sevens – jeden z najsłynniejszych turniejów rozgrywanych w olimpijskiej odmianie rugby.

Zawodniczka naszego klubu Sylwia Gołda, przykładała punkty dla Polski aż trzy razy. Polki w ciągu dwóch dni rozegrały pięć meczy, spośród których wygrały aż cztery. Przeciwniczkami były dziewczyny z Holandii, Francji i Szkocji. Nasza reprezentacja uległa jedynie zwyciężczyniom całego turnieju, Development Holland (w drużynie grały zawodniczki pierwszej reprezentacji, które nie dostały się do pierwszej dwunastki turnieju Elite).

Cały wyjazd oceniam pozytywnie, gdyż nie nabawiłam się żadnych poważnych urazów i miałam okazję oglądać mecze najlepszych drużyn kobiecych na świecie. Jest między nimi, a polskim kobiecym rugby duża różnica pod każdym względem chociażby fizycznym, jednak drużyny z którymi miałyśmy okazję grać prezentują podobny poziom do naszego. Ciężko mi ocenić swoją grę, myślę że mimo drobnych błędów rozegrałam kilka dobrych akcji, a przyłożone punkty były efektem wypracowanej gry całej drużyny - oceniła nasza zawodniczka.

Mecze grupowe – I dzień:

Polska – Castricumse Rugby Club (Holandia) 12:5
Punkty: Marta Grudzińska – 7 pkt. Sylwia Gołda – 5 pkt.

Polska – Lorraine (Francja) 24:10
Punkty: Marta Grudzińska – 12 pkt. Jagoda Bednarek – 5 pkt. Sylwia Łuksik – 5 pkt Monika Włodarczyk – 2 pkt.

Polska – Dambusters Thistles Squadron (Szkocja) 14:12
Punkty: Monika Włodarczyk – 7 pkt. Sylwia Gołda – 5 pkt. Marta Grudzińśka – 5 pkt.

Finały – II dzień

Polska – AAC Amsterdam (Holandia) 29:5
Punkty: Marta Grudzińska – 12 pkt. Monika Włodarczyk – 7 pkt. Sylwia Gołda – 5 pkt. Andzia Piekorz – 5 pkt.

Polska – Development Team (Holandia) 0:29

Zobacz też

Wywiady pomeczowe RCC - Alfa [Video]

Panie wciąż bez zwycięstwa

Punkty jadą do Bydgoszczy

Już niedługo...

Nie przegap

Nabór do Szkółki Rugby RCC

Nabór do Rugby Club Częstochowa skierowany jest do dziewczyn i chłopców z roczników 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008. Będzie miał formę otwartych treningów, które odbędą się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym (ul. Dąbrowskiego...

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

Udany President TDiM w Częstochowie

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się "President Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby". Wzięło w nim udział 5 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.