Jesienne zaległości odrobione

MN / 2012-03-26

Podczas gdy nasi zawodnicy przygotowują się do startu rozgrywek, w mijający weekend rozegrane zostały dwa zaległe mecze 2 ligi rugby. Młodą drużynę Posnani gościli Frogs Warszawa, natomiast rugbiści z Zielonej Góry udali się do Świecia. W obu meczach gospodarze rozgromili przeciwników.

Szczególnie niespodziewany wydaje się wynik meczu ze Świecia pomiędzy dwiema drużynami z dołu ligowej tabeli. Zdecydowane zwycięstwo gospodarzy to w dużej mierze efekt zmian kadrowych w drużynie Wdy, którą wzmocnili przedstawiciele siódemkowej Unisławi łącznie z trenerem Krzysztofem Krasue oraz młodzieżowym reprezentantem Polski - Mateuszem Mrowcą.

Frogs Warszawa v Posnania II Poznań 74-0 (45:0)

RK Wda Świecie v AZS UZ RC Zielona Góra 66-5 (26:5)

Zobacz też

W sobotę warsztaty w SODzie

Czy zdążą na ligę?

Wzmocnienia z Ekstraligi!

Już niedługo...

Nabór do Szkółki Rugby RCC

12 i 14 maja 2021, godz. 17:30 Miejski Stadion Lekkoatletyczny

dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.