Wzmocnienia z Ekstraligi!

AM / 2012-03-13

W nadchodzącej rundzie w barwach RCC zobaczymy dwóch nowych zawodników - Adama Grabskiego i Dominika Słabego. Wzmocnienie powinno być szczególnie wyraźnie w osobie Grabskiego który w ostatnich sezonach reprezentował ekstraligową Juvenię.

Obaj zawodnicy trafili do RCC na zasadzie wypożyczenia ze swoich klubów macierzystych. W RCC będą grać conajmniej do końca rundy wiosennej.

Jak udało się ściągnąć do Częstochowy zawodnika z takim doświadczeniem i potencjałem jak Adam Grabski, póki co pozostaje tajemnicą włodarzy naszego klubu. Nie zmenia to jednak faktu, że zawodnika z taką metryką w naszym klubie jeszcze nie było. - Liczę, że Adam będzie miał pozytywny wpływ na drużynę nie tylko poprzez swoją postawę na boisku, ale także dzięki dzieleniu się swoim doświadczeniem z naszą pierwszą linią i resztą młyna. Pamiętajmy, że on jeszcze kilka miesięcy temu mierzył się z najlepszymi w Polsce. Z jego perspektywy zmiana klubu to na pewno nie jest szczególny awans sportowy, ale ten zawodnik ma po prostu coś do udowodnienia i charakterologicznie świetnie pasuje do naszej drużyny, w której każdy zawsze jest gotowy do walki na całego - tłumaczy prezes Mateusz Nowak.

Drugim wzmocnieniem młyna w młynie będzie Dominik Słaby wypożyczony z Biało - Czarnych Nowy Sącz. To utalentowany zawodnik młodego pokolenia, który występuje w trzeciej linii młyna, chociaż może także spokojnie grać na środku ataku. Zawodnik ten ma w dorobiku udział w jednej konsultacji młodziezowej kadry Polski oraz grę w ekstralidze rugby 7. W barwach Biało - Czarnych bardzo dobrze spisywał się w rozgrywkach siódemkowych, w których jego macierzysta drużyna zajmuje aktualnie 4 miejsce w stawce 55 drużyn.

Jednocześnie wiadomo już, że w rundzie wiosennej w RCC nie zobaczymy, wypożyczonego z Czarnych w Bytomiu i grającego w zielono-czarnych barwach wiosną, Zbigniewa Cicheckiego.

Adam Grabski


fot. Michał Gołomb

Data urodzenia: 03.07.1986 Waga: 110 kg. Wzorst: 180 cm.

Kariera zawodnicza:

  • Juvenia Kraków (2001 - 2004)
  • East London Rugby Club (2004 - 2005, liga "London 2")
  • R.C. Havirov (2005 - 2006, Czeskie Top 10 )
  • Juvenia Kraków (2006 - 2007, Ekstraliga)
  • DIOK Leiden (2007 - 2008, Holandia, 1 liga )
  • Dendermonde RC (2008 - 2009 Belgia, 1 liga )
  • Juvenia Kraków (2009 - 2011, Ekstraliga)

Dominik Słaby

Data urodzenia: 15.07.1991 Waga: 91 kg. Wzorst: 179 cm.

Kariera zawodnicza:

  • Biało - Czarni Nowy Sącz (2008 - 2012)

Adama i Dominika witamy w RCC!

Zobacz też

Warsztaty dla nauczycieli i... liga "paryżanki"...

Weżgowiec ponownie powołany do kadry...

Finał "Kolacji z RCC"

Już niedługo...

Nabór do Szkółki Rugby RCC

12 i 14 maja 2021, godz. 17:30 Miejski Stadion Lekkoatletyczny

dowiedz się więcej

Nie przegap

Mamy bramki!

W Budżecie Obywatelskim na rok 2021 zostanie zrealizowanych aż osiem naszych projektów (jeden ogólnomiejski i siedem dzielnicowych). W tym ten najważniejszy - "Bramki do rugby na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym". A to wszystko dzięki Państwa głosom - dziękujemy!

Seniorzy wracają do gry

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza drużyna seniorów po kilku latach nieobecności wraca do oficjalnych rozgrywek Polskiego Związku Rugby. Właśnie zgłosiliśmy do Polskiej Ligi Rugby7 naszą ekipę, w skład której wchodzi aż 16 zawodników.

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.