Świeża krew w RCC!

OK, MN / 2012-02-19

Ostatecznie aż 25 osób zdecydowało się przybyć na zimowy nabór do RCC. 19 panów i 6 pań udział zaczęło od sprawdzenia swojej sprawność, by potem stopniowo rozpocząć poznawanie „z czym się je” jajowatą piłkę.

Ostatnie tygodnie oznaczały w RCC żmudną pracę związaną różnorakimi akcjami promującymi zimowy nabór do drużyny. Wiadomości w radiu, rozdawanie ulotek, wywieszanie plakatów i banerów informacyjnych zaowocowało dużym zainteresowaniem akcją. W minioną sobotę nastąpiła moment kulminacyjnym w postaci specjalnego treningu połączonego z testami dla wszystkich, którzy zgłosili chęć udziału. Dzięki temu wydarzeniu wszyscy zainteresowani mogli poznać podstawowe zasady rugby i wstępnie stwierdzić czy rugby zagości w ich życiu na dłużej.

Uczestnicy zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy, a poszczególne testy przeprowadzono w formie kolejnych „stacji”. Można było między innymi sprawdzić się w krótkim sprincie, skoku w dal, teście pracy beztlenowej czy rzucie piłką lekarską. Ta część treningu dała uczestnikom wstępny obraz tego jak jakie cechy motoryczne są ważne w rugby i jak zawodnicy pracują nad swoją kondycją pomiędzy rozgrywkami.

Następnie uczestnicy mieli szansę zapoznać się z nietypową dla nich jeszcze jajowatą piłką. Ćwiczenie związane z podawaniem, chociaż nieco skomplikowane, nie przysporzyło chętnym wielu problemów. Chwilę później zawodnicy biegali już z piłką w popularnym „wachlarzu”.

Trzecia część treningu była prawdopodobnie najbardziej atrakcyjna, gdyż można było spróbować zaszarżować innego uczestnika, wykonując szarżę z kolan na materacu, by od podstaw opanować właściwą technikę. Ponadto zawodnicy próbowali wejścia w „obijak” i szarżowali wałek które imitowały przeciwników.

Każdy uczestnik naboru otrzymał pamiątkową koszulkę i wyposażony w nią powinien stawić się na pierwszym dla treningu, który odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 20:00 na sali przy ul. Limanowskiego.

Zdjęcia z naboru na oficjalnym profilu RCC na Facebooku

Zobacz też

Kobiece rugby to wielka sprawa!

Idzie nowe w drużynie kobiet!

Rugby to sport dla każdego!

Już niedługo...

Nabór do Szkółki Rugby RCC

12 i 14 maja 2021, godz. 17:30 Miejski Stadion Lekkoatletyczny

dowiedz się więcej

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Obóz dochodzeniowy grup do lat 16 [raport]

W dniach 19-23 sierpnia na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się obóz dochodzeniowy grup do lat 16. Pierwotnie planowano przeprowadzić ten obóz nad morzem (podobnie jak rok temu), niestety pandemia koronawirusa i do końca niepewna sytuacja sprawiła, że...

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.