Idzie nowe w drużynie kobiet!

MN / 2012-02-12

Intensywnie do nadchodzącego sezonu przygotowują się także częstochowskie rugbistki. Sezon, który nasze zawodniczki rozpoczną w kwietniu przyniesie dużo ciekawych zmian.

Najważniejsza zmiana dotyczy trenera drużyny kobiet. Po ponad dwóch latach pracy z dziewczynami z funkcji szkoleniowca z przyczyn osobistych zrezygnował Tomasz Szymczyk. Warto w tym miejscu wspomnieć, że był on z dziewczynami od samego ich początku w częstochowskim klubie i pod jego wodzą rozegrały one pierwsze zawody, odniosły pierwsze zwycięstwo, a Sylwia Gołda trafiła do Reprezentacji Polski.

Życie nie znosi jednak próżni i począwszy od 1 lutego z dziewczynami pracuje... duet trenerski w osobach Mateusza Nowaka i Michała Krzypkowskiego. Aktualnie dziewczyny pracują głównie nad motoryką, a już wkrótce postaramy się na stronie zapytać trenerów jakie cele stawiają przed drużyną w nadchodzącym sezonie.

Niemal pewne jest także, że turniej z cyklu Grand Prix Rugby 7 Kobiet odbędą się w roku 2012 w Częstochowie. Planowana data tych zawodów to 22 września. Będzie to pierwsza okazja by zobaczyć częstochowskie rugbistki w akcji w oficjalnych rozgrywkach w naszym mieście.

Na sam koniec wieści z drużyny kobiet zostawiliśmy wyjątkowy "smaczek". Poniżej prezentujemy pierwsze zdjęcia naszych zawodniczek w nowych strojach, a tym samym można powiedzieć, że dokonujemy w ten sposób oficjalnej prezentacji zestawu w którym częstochowskie rugbistki zagrają w sezonie 2012. W tym miejscu nie możemy nie wspomnieć o sponsorach Rugby Clubu Częstochowa, których loga pojawiły się na koszulkach dziewczyn, zwłaszcza że część z nich właśnie teraz rozpoczyna współpracę z naszym klubem:

  • President Electronics Poland
  • Firma Tv Spot - reklama na monitorach w Częstochowie
  • Piotr Gruszka
  • P.H.U. Dabax
  • Zakład Usługowo - Budowlany; Zdzisław Konefał

Chcesz dołączyć do drużyny kobiet? Tylko teraz masz na to niepowtarzalną szansę - www.nabor.rcc.czest.pl

Zobacz też

Rugby to sport dla każdego!

Przygotowania do sezonu okiem czewa.tv

18 lutego nabór do RCC!

Już niedługo...

Nabór do Szkółki Rugby RCC

12 i 14 maja 2021, godz. 17:30 Miejski Stadion Lekkoatletyczny

dowiedz się więcej

Nie przegap

Mamy bramki!

W Budżecie Obywatelskim na rok 2021 zostanie zrealizowanych aż osiem naszych projektów (jeden ogólnomiejski i siedem dzielnicowych). W tym ten najważniejszy - "Bramki do rugby na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym". A to wszystko dzięki Państwa głosom - dziękujemy!

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.