Rugby na oczach tysięcy...

Redakcja / 2008-06-16

Około 3 tysięcy widzów, jeden z najnowocześniejszych stadionów w kraju, międzynarodowe zawody żużlowe - w takich okolicznościach przyszło wystąpić zespołowi Rugby Club Częstochowa. Niedzielna impreza była jak do tej pory najlepszą okazją, do zaprezentowania się szerszej publiczności i zaznajomienia jej z podstawami rugby. Okazję tę zawdzięczamy działaczom stowarzyszenia CKM "Włókniarz".

Pierwsza część pokazu miała miejsce jeszcze przed rozpoczęciem emocji żużlowych. Po wylądowaniu na murawie Areny Częstochowa grupy spadochroniarzy, rugbiści rozpoczęli pokazowy mecz. W tym samym czasie widzowie mogli usłyszeć kilka słów o samej dyscyplinie. Później do walki ruszyli żużlowcy, a w przerwach na kosmetykę toru publiczność znów zabawiali gracze RCC. Po 4. biegu zawodów prezes klubu Mateusz Nowak udzielił wywiadu, w którym mówił zarówno o działalności RCC, występach ligowych drużyny, jak i o specyfice rugby i korzyściach płynących z uprawiania tego sportu. Podczas kolejnej przerwy zgromadzeni na stadionie poznali omawiane na bieżąco młyn, aut i szarżę. Uwieńczeniem występu było dokończenie pokazowego meczu siódemkowego.
Brak szczególnie charakterystycznego elementu rugby, jakim są słupy mógł wzbudzić wśród części widzów pewne wątpliwości. Brak ten był jednak spowodowany m.in. restrykcyjnymi przepisami międzynarodowej federacji motorowej. Jednakże ci, którzy orientują się w realiach rugby, zdają sobie sprawę, iż jest to zdecydowanie mniej istotny element "zabawy" i w żaden sposób nie przeszkodził w zaprezentowaniu walki i zaangażowania na murawie.

Bez żadnych wątpliwości podziękowania należą się organizatorom imprezy. Dzięki współpracy z działaczami Stowarzyszenia CKM Włókniarz zawody żużlowe z pewnością zyskały na atrakcyjności, a częstochowska drużyna rugby po raz kolejny zyskała rozgłos i przybliżyła swoją działalność mieszkańcom miasta i okolic.

Tomasz Ociepa (vice-prezes Rugby Club Częstochowa):
"W czasie imprezy miało miejsce kilka niedociągnięć organizacyjnych, Jednak ogólnie zrobiliśmy to, co zaplanowaliśmy, i pokaz mógł się podobać. Można się było co prawda spodziewać nieco lepszej frekwencji, jednak i tak niedzielny występ jest dla nas historycznym momentem w rozwoju klubu."Zobacz też

Dzień Sportu w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

RCC na Arenie Częstochowa!

Nie tylko treningi

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2022/23

Za nami sezon 2022/2023. Kolejny udany - 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 6. miejsce w Polsce żaków, oraz 8. miejsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.