RCC na Arenie Częstochowa!

Redakcja / 2008-06-13

W najbliższą niedzielę na Arenie Częstochowa rozegrana zostanie 3 Runda Kwalifikacyjna do cyklu Grand Prix 2009. W trakcie tych zawodów, publiczności zaprezentują się także zawodnicy Rugby Club Częstochowa!

Jak będzie wyglądał występ częstochowskich rugbistów ?
Przed zawodami rozegramy krótki pokazowy mecz. W przerwach turnieju postaramy się zaprezentować także najważniejsze elementy gry w rugby, takie jak młyn, czy dość widowiskowo wyglądającą formację autową, jednocześnie przybliżając publiczności zasady. Liczymy na to, że wielu kibiców zaciekawi ta dyscyplina sportu. Tym bardziej, że ma ona wiele cech wspólnych z żużlem, jak choćby odwaga wymagana do uprawiania tego sportu, a także jego dynamika. ? mówi członek zarządu RCC, Tomasz Ociepa.

Czy pierwszy występ na takim obiekcie, przed kilkoma tysiącami widzów nie usztywni zawodników ?
Jestem spokojny o chłopaków. W końcu grają w rugby, a psychika w tej dyscyplinie sportu to element kluczowy. "Oswoimy się" z murawą i atmosferą stadionu poprzez dłuższą niż zwykle rozgrzewkę i jestem pewien, że zawodnicy pokażą pełnie swoich umiejętności. Chcemy tym występem zbudować jak najlepszy wizerunek rugby wśród widzów, którzy zapewne zobaczą nas po raz pierwszy. - mówi prezes RCC, Mateusz Nowak.

Przewidywany plan pokazu Rugby Club Częstochowa w trakcie zawodów:
  • 16:25 - Rozegranie krótkiego meczu pokazowego
  • 16:45 - Prezentacja żużlowców
  • 17:00 - Pierwszy bieg zawodów
  • Przerwy między biegami - Przybliżenie publiczności przepisów rugby, oraz elementów gry takich jak: podanie, szarża, młyn, aut.

Zobacz też

Dzień Sportu w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Nie tylko treningi

W Częstochowie juz wiedzą jak smakuje rugby

Już niedługo...

Nie przegap

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2022/2023

Za nami kolejny sezon międzyszkolnych rozgrywek rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.