Rusza nowa 2 liga

NM / 2011-09-08

Już w najbliższy weekend startują rozgrywki 2 ligi. W tym roku po reformie przeprowadzonej przez Polski Związek Rugby rozgrywki po raz pierwszy będą prowadzone na stopniu centralnym, a zagra w nich sześć drużyn.

Reforma, o której śmiało można powiedzieć że jest rewolucją, to z punktu widzenia naszego klubu ogromny krok naprzód. Rozgrywki ogólnopolskie gwarantują zarówno wyższy poziom sportowy jak i organizacyjny. W stawce drużyn, oprócz częstochowian znalazły się drużyny z Zielonej Góry, Poznania, Bydgoszczy, Świecia i Warszawy. Jak wyglądają szanse naszej drużyny w tym towarzystwie? Zawodnicy RCC mierzyli się w ostatnich miesiącach z AZS UZ Zielona Góra (dwa zwycięstwa), Posnianią II Poznań (porażka 7:41 w finale II ligi w sezonie 2010/11) i Frogs Warszawa (porażka 14:21 w sparingu). Mocna wydaje się być drużyna Alfy Bydgoszcz z dużym doświadczeniem z rozgrywek siedmioosobowych. Największą niewiadomomą pozostaje natomiast drużyna Wda Świecie.

Pierwsza kolejka rozgrywek odbywa się już w najbliższy weekend, jednak wyjazdowy mecz naszej drużyny został przełożony na 6 listopada ze względu na kolizję z zaplanowanym wcześniej turniejem PLR 7 w Zielonej Górze. W związku z tym pierwszy mecz w 2 lidze nasi zawodnicy zagrają na własnym boisku 25 września w niedzielę, a ich przeciwnikiem będzie drużyna Frogs Warszawa. Ze względu na trwający remont obiektu przy ul. Kopalnianej naszych zawodników w rundzie jesiennej będzie można oglądać na głównej płycie Miejskiego Stadionu Piłkarskiego "Raków" przy ul. Limanowskiego 83. - Pierwszy mecz na stadionie przy ul. Limanowskiego zapowiada się bardzo ciekawie. My mamy na ten mecz mamy tylko jeden cel - zwycięstwo. Chcemy mocnym akcentem rozpocząć rozgrywki i już teraz trenujemy tylko z myślą o tym meczu - deklaruje trener Mateusz Nowak.

Terminarz rundy jesiennej:

10-11.09. AZS UZ RC Zielona Góra – RC Częstochowa (przełożony na 6.11)
25.09. RC Częstochowa – Frogs & Co Warszawa (Miejski Stadion Piłkarski "Raków", godz. 13:00)
08-09.10. Alfa Transand Bydgoszcz – RC Częstochowa
15-16.10. RC Częstochowa – Posnania II Poznań
29-30.10. RC Częstochowa – RK Wda Świecie

Zobacz też

Cenna lekcja rugby kobiet!

RCC ma swoją opornicę!

Transferowe wieści

Już niedługo...

Nie przegap

Nasze dziewczyny w młodzieżowych reprezentacjach Polski

W czerwcu i lipcu miały miejsce dwa turnieje, w których brały udział młodzieżowe reprezentacje Polski Kobiet - 10.06 Turniej Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie oraz 15-16.07 Mistrzostwa Europy u18 w Pradze. W obu wydarzeniach w biało-czerwonych barwach zagrały zawodniczki naszego klubu.

Rugbowe Podsumowanie 2022 roku

W sobotę w Hali Sportowej Częstochowa odbyło się Rugbowe Podsumowanie 2022 roku. Zjawili się na niej przedstawiciele instytucji i firm, z którymi współpracujemy, a także zawodnicy klubu oraz ich rodziny. Krótko mówiąc - Rodzina RCC.

Podsumowanie sezonu 2022/23

Za nami sezon 2022/2023. Kolejny udany - 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 6. miejsce w Polsce żaków, oraz 8. miejsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.