Cenna lekcja rugby kobiet!

Olga Krzypkowska / 2011-09-07

W minioną niedzielę dobiegł końca Festiwal Rugby w Piotrowicach Nyskich, w którym uczestniczyło pięć zawodniczek z sekcji żeńskiej naszego klubu. Dziewczęta brały udział w licznych sesjach treningowych oraz rozgrywanych meczach.

Piątek, pierwszy dzień festiwalu obfitował w ćwiczenia w podawaniu piłki oraz doskonaleniu szarży. Zawodniczki, które nie grały w reprezentacji Polski kobiet zostały podzielone na trzy drużyny, pod przewodnictwem dobranych trenerów. Sobota minęła na rozgrywaniu meczy. Na jednym boisku zostały rozegrane mecze pomiędzy dwoma reprezentacjami Polski, reprezentacjami Austrii, Rumunii, Czech oraz Lechią Gdańsk, która wystąpiła jako niezależna drużyna. W „Polsce A” grała jedna z naszych zawodniczek- Sylwia Gołda, która zdobyła przyłożenie w pierwszych minutach meczu. Na drugim boisku zagrała reszta zawodniczek.

Ewa Szyler, Angelika Folholc i Olga Krzypkowska grały w drużynie pod przewodnictwem Agnieszki Walczyk z Arki Gdynia Rugby Girls, natomiast Maria Gęga została przydzielona do zespołu Zbigniewa Grądysa z Atomówek BBRC Łódź. Dziewczyny miały szansę usłyszeć wiele cennych porad od swoich trenerów oraz spróbować swoich sił w zupełnie nowych składach. Podczas sobotnich meczów punkty trzykrotnie przykładała Olga Krzypkowska.

Niedziela upłynęła podobnie jak dzień poprzedni. Obie grupy (reprezentacje i składy mieszane) rozegrały po dwa mecze. Mimo, że zmęczenie dawało się już we znaki, przyłożenie zdobyła tym razem Maria Gęga. Tym pozytywnym akcentem zakończył się Festiwal Rugby w Piotrowicach Nyskich, który był dla naszych zawodniczek bardzo cenną lekcją i jednocześnie dobrą zabawą z jajowatą piłką.

Zobacz też

RCC ma swoją opornicę!

Transferowe wieści

Panie jadą do Piotrkowic Nyskich!

Już niedługo...

Nie przegap

Rok 2023 na zdjęciach

Mijający 2023 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 26 chronologicznie ułożonych zdjęć.

Nadchodzą obchody XV-lecia RCC!

W tym roku mija 15 lat odkąd z inspiracji Mateusza Nowaka grupa młodych ludzi postanowiła założyć w Częstochowie pierwszy klub rugby.

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w Polsce!

W niedzielę 18.06.2023 r na stadionie KS Budowlani Łódź odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Nasi mini żacy zajęli na nim 11. miejsce (na 12 zespołów), natomiast żacy 9. miejsce (na 10 zespołów). Po uwzględnieniu tych wyników w klasyfikacji generalnej...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.