RCC ma swoją opornicę!

MK / 2011-09-06

Wczoraj zawodnicy formacji młyna odbyli pierwszy trening na opornicy. Maszyna ta ma za zadanie poprawienie techniki gry w młynie dyktowanym.

Budowa opornicy była koordynowana przez Michała Krzypkowskiego, który po treningu stwierdził – stworzenie tego przyrządu było nie lada wyzwaniem. Nie posiadaliśmy żadnych planów. Cała konstrukcja była tworzona na podstawie zdjęć znalezionych w internecie, natomiast rozstaw „poduch” w części czołowej został skopiowany z opornicy Juvenii Kraków. Cieszy mnie to, iż pierwszy trening opornica zdała bardzo dobrze. Mam nadzieje, że będzie służyła naszemu klubowi przez długi czas.

Natomiast trener RCC, Mateusz Nowak powiedział - mimo że pojawienie się nowego sprzętu treningowego nie jest wielkim wydarzeniem, to jednak w tym przypadku ma to kolosalne znaczenie. Opornica działa naprawdę świetnie i pozwoli nam solidnie pracować nad młynem zwartym.

W tym miejscu chcielibyśmy także podziękować osobom zaangażowanym w stworzenie pierwszej częstochowskiej opornicy, która została opatrzona nazwą „Borsuk2011”: Annie i Tomaszowi Krzypkowskim, Krzysztofowi Siudeji, Andrzejowi Fyrli, Andrzejowi Kokot, Dawidowi Konefałowi, Kubie Sternie, Bartkowi Darowickiemu i Radkowi Rokoszowi.

Kamil na opornicy

Zobacz też

Transferowe wieści

Panie jadą do Piotrkowic Nyskich!

Zawodnicy RCC pomogli!

Już niedługo...

Nie przegap

Kadetki zajęły 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16 w rugby7!

W sobotę 17 czerwca w Lublinie odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Juvenia Kraków, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 3. miejsce i...

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w Polsce!

W niedzielę 18.06.2023 r na stadionie KS Budowlani Łódź odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Nasi mini żacy zajęli na nim 11. miejsce (na 12 zespołów), natomiast żacy 9. miejsce (na 10 zespołów). Po uwzględnieniu tych wyników w klasyfikacji generalnej...

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.