Dzień Sportu w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

www.sport.czest.pl / 2008-06-13

Dzień Sportu w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 5 przy ładnej pogodzie i grającej muzyce dostarczył wszystkim zebranym sporo zabawy. Wraz z dziećmi świetnie bawili się nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście oraz sędziowie.

Poniższa relacja pochodzi z serwisu www.sport.czest.pl:

Zgodnie z planem impreza rozpoczęła się od wspólnego biegu wszystkich zebranych tego dnia na boisku przy ulicy Słowackiego. Chwilę później o porządną rozgrzewkę przed sportowymi zmaganiami zadbali częstochowscy rugbiści, którzy licznie stawili się w strojach klubowych budząc wśród dzieci duże zainteresowanie. Podzielone na kolorowe zespoły dzieci zmagały się w wielu konkurencjach, z których najwięcej radości dostarczyła gra w zbijaka. Opróćz tego zespoł zmagały się na torze przeszkód, w przeciąganiu liny oraz w dość oryginalnej zabawie polegającej na wybijaniu piłki z koła na czas.

Wśród zaproszonych gości roiło się od postaci znanych w świecie sportu. Wraz z dziećmi w zabawach udział brali koszykarz Przemysław Szymański oraz siatkarka Edyta Węcławek. Liczną reprezentację Akademii Piłkarskiej przyprowadził ze sobą Krzysztof Kołaczyk, który wraz z dyrektorem Włókniarza i radnym Miasta Częstochowa Lechem Małagowskim oraz naczelnikiem Wydziału Sportu i Turystyki Januszem Haszczem tworzyli część składu sędziowskiego. Punktem zabawy był też żużlowy pokaz Marcina Piekarskiego. Cała impreza trwała w rytm muzyki i skończyła się wspólnym grillowaniem. Zwycięzcami zawodów okazali się wszyscy, którzy aktywnie brali udział w imprezie, bo jak głosi hasło wymalowane na autokarze piłkarskiej reprezentacji Polski: "Liczy się sport i dobra zabawa".

Na wyróżnienie zasługują jednak zwłaszcza organizatorzy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 5, którzy spisali się na szóstkę. W nagrodę dostali od swoich podopiecznych dużo radości i uśmiechu, które towarzyszyły całej imprezie. Czekamy na powtórkę w przyszłym roku.

Zobacz też

Nie tylko treningi

W Częstochowie juz wiedzą jak smakuje rugby

Rugbiści RCC przed częstochowską...

Już niedługo...

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Romont TDIM Mistrzostw Śląska w Częstochowie za nami!

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Romont Turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 6 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12)...

Z pasją przez świat już od 15 lat!

To była celebracja godna dzieła, które wspólnymi siłami tworzyliśmy przez ponad 15 ostatnich lat. Wszystko zaczęło się piątkową, uroczystą galą w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. To było wyjątkowe spotkanie w doborowym towarzystwie władz miasta i regionu,...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.