Transferowe wieści

NM / 2011-09-03

Przed nadchodzącym sezonem doszło do znaczących zmian w składzie naszej drużyny. Dwóch wychowanków RCC zagra w... ekstraligowej Juvenii Kraków. Kto wypełni ich miejsce w barwach RCC?

Ekstraligowiec z Krakowa złożył propozycję wypożyczenia trzech zawodników: Michała Krzypkowskiego, Macieja Gnycha oraz... grającego trenera naszej drużyny Mateusza Nowaka. Ostatecznie zgodę na przejście otrzymali Krzypkowski oraz Gnych, natomiast Mateusz Nowak zdecydował się pozostać w Częstochowie by móc poprowadzić drużynę do jak najlepszego wyniku w rozgrywkach 2. ligi i awansu do wyżej klasy. Obaj wypożyczeni zawodnicy trafili do Krakowa na okres jednego roku, a w przypadku Macieja Gnycha warunki wypożyczenia zakładają dodatkowo możliwość automatycznego przedłużenia go o rok w przypadku zgody obu klubów. Cieszyć można się także z ekwiwalentów finansów, które nasz klub uzyskał z tytułu wypożyczenia.

Warto wspomnieć, że wszyscy trzej wymienieni zawodnicy byli wypożyczeni do Juvenii w minionym sezonie i wielokrotnie pojawiali się na boisku także w pierwszym składzie Juvenii, a Maciej Gnych punktował w bardzo ważnym dla krakowian pojedynku z Ogniwem Sopot. W pierwszej rundzie tegorocznych rozgrywek Ekstraligi Michał i Maciej wybiegli w pierwszym składzie Juvenii w meczu przeciw vice-mistrzom Polski Budowlanym SA Łódź. Niestety mimo ich wsparcia Juvenia odniosła na stracie rozgrywek porażkę.

W obliczu tych transferów konieczne okazało się wzmocnienie składu naszej drużyny. Pierwszym nowym zawodnikiem RCC jest wypożyczony z klubu "Czarni" w Bytomiu Zbigniew Cichecki. Zawodnik ten grał w swoim klubie jako łącznik ataku, jest jednak graczem na tyle uniwersalnym że z powodzeniem może sprawdzić się także na innych pozycjach w ataku.

W tej chwili trwają rozmowy z kolejnymi zawodnikami, a docelowo zarząd naszego klubu planuje sprowadzenie jeszcze dwóch zawodników do formacji młyna (w tym do 1 linii), oraz jednego do ataku.

Kiedy tylko transfery zostaną potwierdzone poinformujemy o tym na stronie internetowej klubu.

Zobacz też

Panie jadą do Piotrkowic Nyskich!

Zawodnicy RCC pomogli!

Czy to już koniec tułaczki rugbistów?

Już niedługo...

Nie przegap

Kadetki zajęły 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16 w rugby7!

W sobotę 17 czerwca w Lublinie odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Juvenia Kraków, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 3. miejsce i...

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Nasze dziewczyny w młodzieżowych reprezentacjach Polski

W czerwcu i lipcu miały miejsce dwa turnieje, w których brały udział młodzieżowe reprezentacje Polski Kobiet - 10.06 Turniej Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie oraz 15-16.07 Mistrzostwa Europy u18 w Pradze. W obu wydarzeniach w biało-czerwonych barwach zagrały zawodniczki naszego klubu.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.