Panie jadą do Piotrkowic Nyskich!

Olga Krzypkowska / 2011-09-01

Duża szansa stanęła przed zawodniczkami z sekcji żeńskiej naszego klubu. Panie będą miały okazję wziąć udział w Festiwalu Kobiecego Rugby w Piotrowicach Nyskich, który pierwszy raz zawita do Polski. Trzy dni spotkania będą obfitowały we wspólne treningi oraz turnieje.

W piątek, 2 września dziewczyny wezmą udział w dwóch sesjach treningowych – praktycznej i teoretycznej. Następnego dnia odbędą się mecze reprezentacji Polski Kobiet przeciwko reprezentacjom z Węgier, Austrii, oraz Czech. Powołanie do kadry, dostała jedna z naszych zawodniczek – Sylwia Gołda. Na podstawie przeprowadzonych dzień wcześniej treningów, taką szansę dostaną jeszcze dwie dziewczyny, które najlepiej się zaprezentują. Reszta kobiet rozegra turniej wewnętrzny, w drużynach, które zostaną stworzone w piątek.

W niedzielę, 4 września dziewczyny będą miały szansę obejrzeć filmiki z przeprowadzonych meczy, a co za tym idzie możliwość zwrócenia uwagi na elementy dobre i te do poprawy. Festiwal zakończy się praktyczną sesją treningową.

Trzydniowe przedsięwzięcie to okazja do zdobycia cennego doświadczenia meczowego, pogłębienia znajomości zasad oraz zwrócenia uwagi na popełniane błędy.

Dziewczyny biorące udział w festiwalu : Angelika Folholc, Ewa Szyler, Sylwia Gołda, Maria Gęga, Olga Krzypkowska.

Zobacz też

Zawodnicy RCC pomogli!

Czy to już koniec tułaczki rugbistów?

"Pierwsza piętnastka": Maciej Gnych

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2022/23

Za nami sezon 2022/2023. Kolejny udany - 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 6. miejsce w Polsce żaków, oraz 8. miejsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

Rok 2023 na zdjęciach

Mijający 2023 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 26 chronologicznie ułożonych zdjęć.

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.