Zawodnicy RCC pomogli!

Tomasz Szymczyk / 2011-08-29

Nasi rugbiści w minioną sobotę dołożyli swoją jakże cenną „cegiełkę” w konkursie firmy BRAAS „Dachy pełne energii”, a także w biciu rekordu Guinnessa w liczbie osób mieszczących się w autobusie. W obu przypadkach Częstochowa okazała się najlepsza, między innymi właśnie dzięki pomocy RCC.

Obchody Dni Częstochowy połączone z sobotnią imprezą Radia RMF FM „Muzyka najlepsza pod słońcem” stały pod znakiem nie tylko plenerowej zabawy i koncertów, ale także i rywalizacji. Organizowany przez firmę BRAAS konkurs „Dachy pełne energii”, w którym za wysiłek fizyczny na określonym sprzęcie miasto otrzymywało punkty, przewidywał dla zwycięzcy darmowe wyremontowanie dachu wybranej instytucji. Już od godziny 16 nasi zawodnicy i zawodniczki przystąpili do zadania i wraz z innymi częstochowskimi sportowcami zaczęli zdobywać punkty na orbitrekach, trenażerach wioślarskich i konsolach do gier. Narzucone zawrotne tempo, aby jak najszybciej uzbierać jak najwięcej punktów, poskutkowało, ponieważ Częstochowa zwyciężyła, dzięki czemu Centrum Rehabilitacji Osób z Zaburzeniami Psychicznymi będzie miało nowy dach.

Nie tylko podczas ćwiczeń reprezentanci Rugby Clubu Częstochowa wylewali poty, ale także i w zatłoczonym autobusie. Również podczas wspomnianych Dni Częstochowy miało miejsce bicie rekordu Guinnessa w liczbie osób mieszczących się właśnie w autobusie. Tutaj także nasi rugbiści i rugbistki pomogli zwyciężyć „świętemu miastu”, ponieważ przy ich licznym udziale w autobusie zmieściły się aż 242 osoby, co stanowi nowy rekord.

Zobacz też

Czy to już koniec tułaczki rugbistów?

"Pierwsza piętnastka": Maciej Gnych

Sroga lekcja od ekstraligowca z Krakowa

Już niedługo...

Nie przegap

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Nabór do Szkółki Rugby RCC

Nabór do Rugby Club Częstochowa skierowany jest do dziewczyn i chłopców z roczników 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008. Będzie miał formę otwartych treningów, które odbędą się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym (ul. Dąbrowskiego...

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.