W sobotę pierwszy sparing

Orłowski / 2011-08-18

Powoli tradycją stają się przedsezonowe sparingi RC Częstochowa z ekstraligową drużyną Juvenii w Krakowie. Już po raz trzeci z rzędu takim spotkaniem częstochowscy rugbiści rozpoczną przygotowania do rozgrywek, wybierając się w sobotę do stolicy Małopolski.

Rugby Club Częstochowa wystąpi w sobotnim spotkaniu pomimo pewnych problemów kadrowych związanych z kontuzjami oraz nierozstrzygniętą kwestią przynależności klubowej kilku zawodników. Ze względu taką sytuację skład uzupełni kilkoro zawodników gospodarzy. W barwach Juvenii, podobnie jak w spotkaniach ligowych tego zespołu, wystąpi z kolei jeden z najskuteczniejszych zawodników rodem z Częstochowy Michał Krzypkowski.
Dla miejscowej drużyny będzie to już drugie spotkanie w rozpoczynającym się sezonie. W pierwszym tegorocznym sparingu zespół Juvenii uległ rugbistom z czeskiego Havirova w stosunku 12-22.

Juvenia Kraków - Rugby Club Częstochowa, 20.08.2011, godz. 11.00 ul. Na Błoniach 7, Kraków

Zobacz też

RCC ma w końcu swój dom w Częstochowie!

Beach Rugby za nami

RCC startuje w MP w Beach Rugby

Już niedługo...

Weekend z rugby w Częstochowie

27-28.04.2024

dowiedz się więcej

Nie przegap

Rugbowe Podsumowanie 2022 roku

W sobotę w Hali Sportowej Częstochowa odbyło się Rugbowe Podsumowanie 2022 roku. Zjawili się na niej przedstawiciele instytucji i firm, z którymi współpracujemy, a także zawodnicy klubu oraz ich rodziny. Krótko mówiąc - Rodzina RCC.

Ruszyły otwarte treningi w ramach Budżetu Obywatelskiego

W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Częstochowy na 2023 rok organizowane będą ogólnodostępne, bezpłatne treningi rugby dla dzieci i młodzieży. Odbywać się one będą w sześciu dzielnicach naszego miasta - Częstochówka-Parkitka, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Lisiniec,...

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.