Nie tylko treningi

Redakcja / 2008-06-03

Zawodnicy Rugby Club Częstochowa skupiają się nie tylko na celach stricte sportowych. W poniedziałek byli z wizytą w Garnku gdzie odwiedzili festyn zorganizowany dla podopiecznych Dziennego Domu Pobytu dla Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Częstochowie.

Nasi gracze ubrani w klubowe stroje, wyposażeni w piłki oraz wałek treningowy starali się zainteresować swoją dyscypliną sportu uczestników festynu. Najpierw Maciej Gnych opisał krótko na czym polega rugby i jaka jest jego geneza. Następnie "delegacja", w skład której oprócz Gnycha weszli Mateusz Nowak, Jakub Mitek i Damian Majchrzak, a także dzielni działacze w osobach Katarzyny Sterny i Tomasza Ociepy zaprezentowała kilka elementów gry. W końcowej fazie pokazu z piłką do rugby, a także wałkiem do szarży, zapoznawali się niepełnosprawni.
W przerwie od zabaw ruchowych skorzystaliśmy z gościnności gospodarzy ośrodka, którzy uraczyli nas poczęstunkiem. Naszym przedstawicielom była także dana możliwość pracy przy kole garncarskim, na którym bezskutecznie usiłowali utworzyć jakiekolwiek naczynie. Swoje powołanie wydawał się w tym odnaleźć młynarz naszej drużyny, Damian Majchrzak.
Na koniec jedną z piłek, z podpisami uczestników wizyty, przekazano gospodarzom ośrodka. Spotkanie z częstochowskimi rugbistami przyniosło wiele radości niepełnosprawnym. Jak stwierdził jeden z opiekunów, będą oni mieli co wspominać przez kilka najbliższych dni, z czego niezmiernie się cieszymy.Zobacz też

W Częstochowie juz wiedzą jak smakuje rugby

Rugbiści RCC przed częstochowską...

Blamaż...

Już niedługo...

Nie przegap

Ruszyły otwarte treningi w ramach Budżetu Obywatelskiego

W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Częstochowy na 2023 rok organizowane będą ogólnodostępne, bezpłatne treningi rugby dla dzieci i młodzieży. Odbywać się one będą w sześciu dzielnicach naszego miasta - Częstochówka-Parkitka, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Lisiniec,...

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Kadetki zajęły 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet u16 w rugby7!

W sobotę 17 czerwca w Lublinie odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Juvenia Kraków, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 3. miejsce i...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.