W weekend z Frogsami

MN / 2011-05-05

W sobotę o godzinie 15:00 na boisku przy ul. Lourdyjskiej nasza drużyna zmierzy się z drużyną Frogs Warszawa, a celem naszych zawodników będzie rewanż za ubiegłoroczna porażkę w Warszawie 22:72.

Biorąc pod uwagę doświadczenie i styl gry Frogsów, można oczekiwać w sobotę wielu widowiskowych akcji i atrakcyjnego rugby. Przypomnijmy: Skład popularnych "Żab" w znacznej większości tworzą bowiem obcokrajowcy, a wśród nich m.in. Anglicy, Francuzi, Szkoci czy Irlandczycy, którzy gry w rugby uczyli się w swoich ojczyznach, a karierę kontynuują w Polsce. Szczególny charakter drużyny na stałe wpisał się w polski krajobraz rugby, czego efektem stały się między innymi specjalne zezwolenia od Polskiego Związku Rugby na udział w rozgrywkach, bez ograniczeń w liczbie obcokrajowców.

Na boisku zobaczyć będzie można także ekipy żeńskie obu klubów, które w planach mają trzy 10-minutowe gry: przed meczem, w przerwie oraz na zakończenie. Przed zawodniczkami RCC także stoi duże wyzwanie zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy wyniki ostatniego turnieju cyklu Grand Prix, w którym rugbistki Frogs Warszawa wywalczyły wysoką trzecią lokatę.

Warto także wspomnieć, że sobotnie pojedynki będą pierwszymi meczami rugby przy ul. Lourdyjskiej. Jest to bezpośredni efekt prowadzonej przez Rugby Club Częstochowa akcji "Boisko dla rugbistów". O szczegółowych rozstrzygnięciach w tej kwestii poinformujemy obszernie na stronie klubu w najbliższych tygodniach.

Rugby Club Częstochowa - Frogs Warszawa
7.05.2011, godz. 15:00
Boisko przy ul. Lourdyjskiej (osiedle Wyczerpy, dojazd od ulicy Warszawskiej)

Zobacz też

Pierwszy turniej GP Kobiet za nami

Rusza GP Polski Kobiet Rugby 7

1% podatku - ostatnia szansa by pomóc RCC!

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Alfabet roku 2021

Mijający 2021 rok był dla naszego klubu udany. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie czytając poniższe podsumowanie.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.