W weekend z Frogsami

MN / 2011-05-05

W sobotę o godzinie 15:00 na boisku przy ul. Lourdyjskiej nasza drużyna zmierzy się z drużyną Frogs Warszawa, a celem naszych zawodników będzie rewanż za ubiegłoroczna porażkę w Warszawie 22:72.

Biorąc pod uwagę doświadczenie i styl gry Frogsów, można oczekiwać w sobotę wielu widowiskowych akcji i atrakcyjnego rugby. Przypomnijmy: Skład popularnych "Żab" w znacznej większości tworzą bowiem obcokrajowcy, a wśród nich m.in. Anglicy, Francuzi, Szkoci czy Irlandczycy, którzy gry w rugby uczyli się w swoich ojczyznach, a karierę kontynuują w Polsce. Szczególny charakter drużyny na stałe wpisał się w polski krajobraz rugby, czego efektem stały się między innymi specjalne zezwolenia od Polskiego Związku Rugby na udział w rozgrywkach, bez ograniczeń w liczbie obcokrajowców.

Na boisku zobaczyć będzie można także ekipy żeńskie obu klubów, które w planach mają trzy 10-minutowe gry: przed meczem, w przerwie oraz na zakończenie. Przed zawodniczkami RCC także stoi duże wyzwanie zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy wyniki ostatniego turnieju cyklu Grand Prix, w którym rugbistki Frogs Warszawa wywalczyły wysoką trzecią lokatę.

Warto także wspomnieć, że sobotnie pojedynki będą pierwszymi meczami rugby przy ul. Lourdyjskiej. Jest to bezpośredni efekt prowadzonej przez Rugby Club Częstochowa akcji "Boisko dla rugbistów". O szczegółowych rozstrzygnięciach w tej kwestii poinformujemy obszernie na stronie klubu w najbliższych tygodniach.

Rugby Club Częstochowa - Frogs Warszawa
7.05.2011, godz. 15:00
Boisko przy ul. Lourdyjskiej (osiedle Wyczerpy, dojazd od ulicy Warszawskiej)

Zobacz też

Pierwszy turniej GP Kobiet za nami

Rusza GP Polski Kobiet Rugby 7

1% podatku - ostatnia szansa by pomóc RCC!

Już niedługo...

Nabór do Szkółki Rugby RCC

12 i 14 maja 2021, godz. 17:30 Miejski Stadion Lekkoatletyczny

dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz dochodzeniowy grup do lat 16 [raport]

W dniach 19-23 sierpnia na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się obóz dochodzeniowy grup do lat 16. Pierwotnie planowano przeprowadzić ten obóz nad morzem (podobnie jak rok temu), niestety pandemia koronawirusa i do końca niepewna sytuacja sprawiła, że...

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.