Nasze akcenty w Krakowie

MN / 2011-04-15

Oczy całej rugbowej Polski będą w sobotę zwrócone na Kraków, gdzie reprezentacja Polski zmierzy się na stadionie Hutnika z Holandią w ramach rozgrywek o Puchar Europy Narodów. Co ciekawe, sobota w Krakowie to także okazja do obejrzenia w akcji przedstawicieli RCC.

O godzinie 14:00 na stadionie Juvenii Kraków dojdzie do sparingu pomiędzy Reprezentacją Polski U-20, a Juvenią. W barwach kadry zobaczymy testowanych przez trenera Andrzeja Kozaka młodych rugbistów RCC. Szanse na grę mają uczestniczący w konsultacji kadrz: Krzysztof Masalski, Jakub Jakubczak i Dawid Konefał. Ostatni dwa zastąpili na zgrupowaniu kontuzjowanych Skowrona i Rokosza. To jednak nie koniec częstochowian na boisku w tym meczu. W barwach Juvenii przeciwko biało-czerwonym "nadziejom" zagrają wychowankowie RCC - Michał Krzypkowski, Maciej Gnych i Mateusz Nowak.

Przed jeszcze większą publiką zaprezentują się zawodniczki z sekcji żeńskiej. Nasze rugbistki rozegrają na stadionie Hutnika mecz pokazowy bezpośrednio przed pojedynkiem Polaków z Holendrami. Rywalem RCC będą Diablice Ruda Sląska. Panie zaprezentują zgromadzonym kibicom siedmioosobową, olimpijską odmianę rugby.

Bez wątpienia jednak, najważniejszym wydarzeniem tego dnia będzie starcie Polski z Holandią. Tradycyjnie już transmisję z meczu reprezentacji Polski przeprowadzi Polsat Sport. Relację z tego zapowiadającego się bardzo ciekawie meczu, oglądać można od godziny 19:30.

Zobacz też

Trzech częstochowskich kandydatów do gry w...

1/2 Mistrzostw Polski Juniorów w rugby 7 już...

Juniorzy gotowi do boju!

Już niedługo...

Nabór do Szkółki Rugby RCC

12 i 14 maja 2021, godz. 17:30 Miejski Stadion Lekkoatletyczny

dowiedz się więcej

Nie przegap

Rok 2020 w skrócie

Dziwny rok 2020 powoli dobiega końca. To idealny czas na podsumowania. W poniższym artykule spróbujemy w sposób telegraficzny przedstawić Wam, co się u nas działo w tym okresie.

Mamy bramki!

W Budżecie Obywatelskim na rok 2021 zostanie zrealizowanych aż osiem naszych projektów (jeden ogólnomiejski i siedem dzielnicowych). W tym ten najważniejszy - "Bramki do rugby na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym". A to wszystko dzięki Państwa głosom - dziękujemy!

Ruszają "Ogólnodostępne treningi rugby dla dzieci i młodzieży"!

Ruszają "Ogólnodostępne treningi rugby dla dzieci i młodzieży - rozwijamy ciało i ducha!" w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Częstochowy na rok 2021. Odbywać się będą w siedmiu dzielnicach: Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Lisiniec, Podjasnogórska, Północ, Trzech Wieszczów,...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.