Nasze akcenty w Krakowie

MN / 2011-04-15

Oczy całej rugbowej Polski będą w sobotę zwrócone na Kraków, gdzie reprezentacja Polski zmierzy się na stadionie Hutnika z Holandią w ramach rozgrywek o Puchar Europy Narodów. Co ciekawe, sobota w Krakowie to także okazja do obejrzenia w akcji przedstawicieli RCC.

O godzinie 14:00 na stadionie Juvenii Kraków dojdzie do sparingu pomiędzy Reprezentacją Polski U-20, a Juvenią. W barwach kadry zobaczymy testowanych przez trenera Andrzeja Kozaka młodych rugbistów RCC. Szanse na grę mają uczestniczący w konsultacji kadrz: Krzysztof Masalski, Jakub Jakubczak i Dawid Konefał. Ostatni dwa zastąpili na zgrupowaniu kontuzjowanych Skowrona i Rokosza. To jednak nie koniec częstochowian na boisku w tym meczu. W barwach Juvenii przeciwko biało-czerwonym "nadziejom" zagrają wychowankowie RCC - Michał Krzypkowski, Maciej Gnych i Mateusz Nowak.

Przed jeszcze większą publiką zaprezentują się zawodniczki z sekcji żeńskiej. Nasze rugbistki rozegrają na stadionie Hutnika mecz pokazowy bezpośrednio przed pojedynkiem Polaków z Holendrami. Rywalem RCC będą Diablice Ruda Sląska. Panie zaprezentują zgromadzonym kibicom siedmioosobową, olimpijską odmianę rugby.

Bez wątpienia jednak, najważniejszym wydarzeniem tego dnia będzie starcie Polski z Holandią. Tradycyjnie już transmisję z meczu reprezentacji Polski przeprowadzi Polsat Sport. Relację z tego zapowiadającego się bardzo ciekawie meczu, oglądać można od godziny 19:30.

Zobacz też

Trzech częstochowskich kandydatów do gry w...

1/2 Mistrzostw Polski Juniorów w rugby 7 już...

Juniorzy gotowi do boju!

Już niedługo...

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.