RCC Mistrzem Polski w rugby13!!

MK & KM / 2010-04-01

W rozegranym wczoraj finale, o mistrzostwo Polski w rugby13, pewne zwycięstwo w stosunku 12-4 odnieśli nasi rugbiści nad zawodnikami RK Piast Wrocław. Mecz odbywał się na wypełnionym po brzegi stadionie miejskim we Wrocławiu.

W wybornej formie był nasz skrzydłowy Andrzej Borsuk, który to zdobył wszystkie punkty dla zielono-czarnych w tym meczu i został jednogłośnie wybranym zawodnikiem meczu.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla RCC. Już w 13 minucie piłkę, po składnej akcji ataku, piłkę przyłożył za linią końcową wspomniany wcześniej Borsuk, a następnie sam podwyższył. Wynik na tablicy wynosił 6:0 (w rugby13 przyłożenie jest warte 4pkt. - przyp. red.). W dalszej części pierwszej połowy przeważali nasi gracze. Jednak to w 38 minucie meczu zawodnik Wrocławian zdobył przyłożenie, po wcześniejszym przechwycie piłki. Jednak niedogodna pozycja przy linii autowej nie pozwoliła naszym przeciwnikom na skuteczne podwyższenie. Rezultat do przerwy wynosił 6:4.

Drugą połowę bardzo mocno zaczęli zawodnicy Piasta, najwidoczniej mocno zmotywowani przemową trenera Kabanosa w przerwie. Jednak, w 51 minucie błysnął geniusz Borsuka. Minął on pięciu zawodników rywali, po czym zdobył przyłożenie w międzyczasie popisując się fantastycznym saltem w przód. Podobnie jak za pierwszym razem, sam podwyższał i był to kop udany. To zdarzenie kompletnie podcięło skrzydła gospodarzom i od tej pory zaczęli znów dominować zawodnicy RCC. Jednak szczelna obrona obydwu drużyn nie pozwoliła już na zmianę wyniku. Mecz zakończył się wynikiem 12:4, a nasi zawodnicy po końcowym gwizdku wpadli w szaleńczy taniec.

puchar13

Zapytany po meczu przez naszego wysłannika o to co czuje w takim momencie borsuk odpowiedział - To jest, to jest piękne. Człowiek pracuje ciężko na treningach i czeka na właśnie taki moment. Naprawdę. Jestem strasznie szczęśliwy. Nie wiem co mówić. Chciałbym podziękować całej drużynie. Chłopaki! Zrobiliśmy to ku*wa! Aaaa! - po czym pobiegł dalej świętować zresztą graczy RCC.

Po meczu pojawiły się plotki, że obecni na meczu byli obserwatorzy Melbourne Storm (aktualny klubowy mistrz świata w rugby13) byli bardzo zainteresowani pozyskaniem Andrzeja. Jeśli okazałoby się to prawdą wtedy stracilibyśmy bardzo wartościowego zawodnika, ale zarazem dostali olbrzymi zastrzyk finansowy. - powiedział prezes Rugby Club Częstochowa Mateusz Nowak.

Skład RCC: Bonarski M., Majchrzak D., Cechowicz D., Skibiński M., Banaszczyk B., Zaremba M., Szkopiak G., Buldożerski M., Kembłowski P., Skibiński D., Boral M., Borsuk A., Kaczyński K. Punkty dla RCC: Borsuk 12 (2P; 2Pd) Frekwencja: 8.000

Prima aprilis!

Zobacz też

Udany wyjazd do Jarocina

Kolejny test w Jarocinie

Rugbiści biegali w kopalni!

Już niedługo...

Nie przegap

4. miejsce na turnieju Pucharu Polski Rugby7

W sobotę 18 czerwca w Gnieźnie odbył się finałowy turnieju o Puchar Polski Rugby7. Wzięło w nim udział 8 najlepszych drużyn Polskiej Ligi Rugby7: Tytan Gniezno, Rugby Wrocław, RK Unisław, Rugby Biesal, Kaskada Szczecin, PG Ogniwo Sopot, RC Częstochowa oraz Ciechan Ciechanów. Po...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Nasze kadetki w reprezentacji Polski Kobiet u16

W czerwcu odbyły się dwie akcje reprezentacji Polski Kobiet u16. Najpierw w dniach 4-5.06 odbyło się w Łodzi zgrupowanie selekcyjne. Następnie w dniach 23-26.06 reprezentacja ponownie spotkała się w Łodzi, skąd pojechała do Pragi na turniej Nadziei Olimpijskich. W obu akcjach...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.