Nie było taryfy ulgowej

MN / 2011-03-08

W pierwszym tegorocznym sparingu rozegranym na sztucznym boisku w Myślenicach, rugbiści ekstraligowej Juvenii nie pozostawili złudzeń naszym zawodnikom i po dość jednostronnym meczu wygrali 17:2 (wynik w przyłożeniach)

Mecz od początku przebiegał pod dyktando krakowskich "smoków". Goście nie popełniali zbyt wielu błędów, pewnie utrzymywali się przy piłce i czy to wiążąc maula czy poprzez szybkie akcje tyłów raz po raz niebezpiecznie zbliżali się do pola punktowego RCC.

Szczególnie zabójcza okazała się gra formacji ataku Juvenii i wielokrotnie zbyt łatwe przechodzenie pierwszej strefy obrony częstochowian. W tej sytuacji wiele pracy miał pilnujący tyłów Krzysztof Masalski. Młody zawodnik RCC zagrał świetny mecz i wielokrotnie w sytuacji 1 na 1 zatrzymywał bardzo szybkich rywali, co nie zmienia faktu, że ci skutecznie oddawali piłkę na kontakcie i tak czy inaczej docierali na pole punktowe.

Poza grą Krzysztofa Masalskiego, warto wspomnieć o skutecznej grze częstochowskiego młyna w stałych fragmentach. Z pomocą Marka Odolińskiego udało się wygrać wiele autów, ustać własne młyny (po raz pierwszy w starciach z Juvenią pchane), a nawet "zabrać" jedną piłkę przeciwnikom po skręceniu formacji.

Zawodnikiem, który w największym stopniu decydował o obliczu gry i za którym czasem nie nadążali nawet koledzy z drużyny był autor czterech przyłożeń dla Juvenii - reprezentacyjny łącznik młyna Konrad Jarosz, nie bez powodu uważany przez wielu za najlepszego w kraju na tej pozycji.

Najlepsza w wykonaniu naszej drużyny była ostatnia tercja (grano 3 x 25 min.) kiedy miejsce miały oba przyłożenia RCC. To dobry prognostyk i świadectwo solidnie przepracowanej zimy. Pierwsze punkty padły po krótkim kopie nad przeciwnikiem około 15 metrów od pola punktowego i doścignięciu piłki na polu punktowym przez Michała Krzypkowskiego, natomiast drugie zdobył Maciej Gnych który popisał się efektowanym rajdem po wygranym przez kolegów aucie i dograniu piłki do ataku.

Dużo gorzej wyglądała na tle przeciwnika gra otwarta, a w szczególności obrona, zarówno w zakresie organizacji jak i techniki indywidualnej. Poprawa tych elementów wydaje się być w tym momencie kluczowa dla RCC.

Kolejny sparing nasi zawodnicy rozegrają 19 marca w Częstochowie. Przeciwnikiem będzie Pogoń Siedlce.

Juvenia Kraków - Rugby Club Częstochowa 17:2 (5:0;7:0;5:2)
Punkty dla RCC: Krzypkowski 5 (1P), Gnych 5 (1P)
RCC: Królak (Sosnowski), Odoliński, Weżgowiec (Balsam), Sterna (Fikus), Jakubczak, Alexander, Skowron, Krzypkowski - Nowak - Mitek, Konefał (Knurzyński), Biernat (Ociepa), Rokosz, Gnych (Szczerba) - Masalski

Zobacz też

Juvenia - RCC 17:2

www.rcc.czest.pl w nowej odsłonie

W niedzielę pierwszy sparing

Już niedługo...

Nie przegap

Jak dołączyć do Szkółki Rugby RCC?

Najlepiej zrobić to przy okazji naborów, które z reguły odbywają się na przełomie sierpnia i września oraz w okresie ferii zimowych. Natomiast jeśli przegapiliście te akcje i mimo to chcielibyście aby Wasze dziecko zaczęło trenować rugby, to skontaktujcie się z Trenerem...

Nadchodzą obchody XV-lecia RCC!

W tym roku mija 15 lat odkąd z inspiracji Mateusza Nowaka grupa młodych ludzi postanowiła założyć w Częstochowie pierwszy klub rugby.

Z pasją przez świat już od 15 lat!

To była celebracja godna dzieła, które wspólnymi siłami tworzyliśmy przez ponad 15 ostatnich lat. Wszystko zaczęło się piątkową, uroczystą galą w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. To było wyjątkowe spotkanie w doborowym towarzystwie władz miasta i regionu,...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.